Ліки, що підлягають реімбурсації: набув чинності новий реєстр препаратів
Набув чинності новий реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації (відшкодуванню) за Програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.
До реєстру включено і препарати імуносупресії для пацієнтів у посттрансплантаційному періоді.
Алгоритм їх отримання передбачає кілька кроків.
Першим кроком є консультативний висновок з планом лікування. Перед випискою зі стаціонару трансплантолог/імунолог складає та видає на руки реципієнту консультативний висновок з планом лікування, в якому вказано міжнародні непатентовані назви (МНН) та уточнені торговельні назви необхідних препаратів і їх рекомендована доза.
Другий крок — електронний рецепт. У кожному центрі трансплантації має бути лікар, який обіймає посаду трансплант-координатора і до якого після виписки зі стаціонару має звернутися пацієнт. Трансплант-координатор вносить план лікування з консультативного висновку трансплантолога/імунолога до Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) та виписує електронний рецепт з МНН на потрібний препарат, але зазначає, які саме торговельні назви імуносупресантів необхідні пацієнту.
Реципієнт також може звернутися до найближчих медичних установ, де є трансплант-координатор, аби мати посттрансплантаційний супровід: проходити необхідні обстеження та отримувати електронний рецепт на необхідні ліки.
Отримувати консультативну допомогу з приводу результатів планових обстежень, можливих змін у стані здоров’я тощо реципієнт має можливість також у трансплантолога/імунолога центру, де він отримав лікування методом трансплантації.
Третій крок — «Доступні ліки». Інформацію про місцезнаходження аптек та наявність у них необхідних ліків можна уточнити в інформаційно-довідковій службі НСЗУ за телефоном: 16-77.
Детальніше дивіться за посиланням.