Ганна Маляр: Медичні Сили ЗСУ не перестають дивувати унікальними операціями, яких вже чимало на рахунку військових медиків

Дата: 10.04.2023 09:53

Дива не просто трапляються - вони втілюються руками наших хірургів! Операція, що була втілена днями у одному з прифронтових шпиталів у народі називають "дістали з того світу".

8 квітня медики евакуювали військовослужбовця з вогнепальним уламковим пораненням лівої плевральної порожнини та порожнини перикарда, а також лівих камер серця.

Навіть якщо ви погано орієнтуєтеся у медичних термінах, то простими словами, пацієнт надійшов у важкому стані із множинними уламковими пораненнями черевної порожнини і серця. Лікарі прийняли рішення про негайне оперативне втручання.

Ними було успішно виконано:

1. ліквідацію парціальної тампонади серця,

2. ушивання пошкодження бокової поверхні лівого шлуночка між І-ю діагональною гілкою та І-ю гілкою тупого краю огинаючої артерії,

3. зупинку кровотечі.

4. ліквідацію масивного згорнутого лівобічного гемотораксу.

5. дренування порожнини перикарда та лівої плевральної порожнини.

6. герметизацію грудної клітки.

Станом на сьогодні найстрашніше для пацієнта, на щастя, позаду. Стан воїна стабільний. Його транспортовано для подальшого лікування та одужання. Маємо надію у найближчому майбутньому показати нашого врятованого воїна і розповісти його історію.

Операція виконувалася хірургом – Дмитром Бешлеєм та хірургічною командою У складі Андрія Собка, Сергія Заячківського і Романа Собка.