Відкриті дані з турботою про майбутніх мам. Запустили чатбот «Буду мамою»

Дата: 28.04.2023 09:15

«Буду мамою» — сервіс на основі відкритих даних, який допоможе отримати всі необхідні обстеження та аналізи для вагітних, гарантовані державою, всього за кілька кліків. Над створенням чатбота працювала група кваліфікованих розробників: представники громадських організацій, органи влади та лікарі-акушери-гінекологи.

❓Як це працює

Жінці достатньо просто вказати свій термін вагітності, щоб отримати покроковий алгоритм щодо безоплатного супроводу вагітності, медичну допомогу при пологах і неонатальні послуги.

Тобто всього за два кліки майбутній мамі доступні:

👶🏻 перелік необхідних обстежень та аналізів згідно з терміном вагітності

👶🏻 найближча жіноча консультація чи пологовий будинок, де послуги надаються безоплатно (незалежно від місця реєстрації майбутньої породіллі чи її фактичного місця проживання)

👶🏻 пам’ятки, які допоможуть захистити права майбутніх мам на безоплатні медичні послуги

👶🏻 перелік «червоних прапорців» — симптомів, які вказують на необхідність терміново звернутись до лікаря

👶🏻 поради, як зібратися в пологовий будинок, і багато іншого

Скористатися чатботом можна в популярних месенджерах — Telegram та Viber.

Проєкт реалізовано в межах конкурсу Open Data Services Support проведеного за підтримки за TAPASproject, USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS». Партнер — Фонд Східна Європа.