Дітям про вибухонебезпечні предмети

Дата: 28.04.2023 09:43

На картинці — фугасна протипіхотна міна. У народі «метелик» чи «пелюстка»

Покажіть це зображення дитині та запитайте, чи знає вона, що це. Скажіть, що це міна і поцікавтеся, на що схожий цей предмет.

Вислухайте малечу, поділіться своїми варіантами та скажіть, що хоч нам це й нагадує красивого метелика, але насправді це дуже небезпечна міна. Вона невелика, розміром як долоня, може бути зеленою або коричневою. Ця міна може вибухнути, якщо до неї хтось доторкнеться, або навіть сама по собі - раптово.

Наближатися до такого “метелика” дуже небезпечно. Він може сховатись у траві, біля кущів чи під будівлею у населених пунктах, де велися бойові дії. Іноді, міни знаходять навіть у домівках.

❗Навчайте дітей розпізнавати вибухонебезпечні предмети. У цьому вам допоможуть картки-порівняння мін із добре знайомими предметами. І насамперед вивчіть головне правило мінної безпеки - Не підходь! Не чіпай! Телефонуй 101!

А ще покажіть дитині відео про міну "метелик"