На Житомирщині СБУ викрила двох місцевих мешканців на виправдовуванні збройної агресії рф і закликах до підтримки загарбників
Так, публічною антиукраїнською агітацією у сільському продовольчому магазині займався 46-річний працівник залізниці, який мешкає у невеличкому селі на Коростенщині.
Встановлено, що чоловік привселюдно стверджував, що «… росія на Україну не нападала» - наша держава нібито сама спровокувала рф до проведення активних бойових дій для захисту «народу Донбасу» і нині теж продовжує «сама себе бомбити».
Також залізничник неодноразово повторював, що чекає приходу «руського миру» на Житомирщину та моменту, коли росіяни врешті встановлять «свою» владу у регіоні.
Слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру у виправдовуванні та запереченні збройної агресії рф проти України, у тому числі шляхом представлення її як внутрішнього громадянського конфлікту, тобто за ч.1 ст.436-2 Кримінального кодексу України.
Також, за даними досудового слідства, військовий пенсіонер із Овруча через заборонену соцмережу «однокласники» відкрито поширював проросійські інформаційні матеріали у підтримку путінської політики щодо нашої держави. У них визнавалася правомірною збройна агресія російської федерації в Україну, розпочата у 2014 році.
Також вони містили заклики до підтримки військ рф та іррегулярних збройних формувань квазіреспублік на сході України нібито як тих, хто нині перебуває на передовій боротьби з «нацизмом».
Під час обшуку у пропагандиста було вилучено комп’ютерну техніку та мобільний телефон із доказами протиправної діяльності.
Овруцький районний суд затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором та військовим пенсіонером, якого визнали винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 та ч.3 ст. 436-2 КК України (Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників). Обвинуваченого визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 та ч.3 ст. 436-2 КК України та засуджено на умовний термін (1 рік).