Як подати документи до МСЕК, оскаржити рішення та продовжити строк дії документа про інвалідність?

Дата: 23.05.2023 15:18

На період дії воєнного стану процедура проведення медико-соціальної експертизи спрощена. Зокрема, медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) здійснює свої функції за принципом екстериторіальності.

Тобто, якщо людина не має змоги безпосередньо прибути на огляд, то МСЕК приймає таке рішення заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

Наразі МСЕК мають право оглядати пацієнтів і приймати рішення заочно також з наступними причинами інвалідності:

● трудове каліцтво;
● професійне захворювання;
● захворювання, одержане під час проходження військової служби і служби в органах внутрішніх справ тощо;
● захворювання, пов’язане з впливом радіоактивного опромінення внаслідок аварії на ЧАЕС.

Якщо ж ви хочете оскаржити рішення комісії, то це можливо зробити протягом одного місяця, звернувшись у ДЗ "Центральна МСЕК МОЗ України".

У складних випадках експертні комісії можуть направляти осіб, які звертаються для встановлення інвалідності, для проведення медико-соціального експертного обстеження до:

● Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності (м. Дніпро)
● Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів (м. Вінниця).
Якщо під час проходження медико-соціальної експертної комісії обмежують чи порушують ваші права, звертайтеся телефоном на гарячу лінію МОЗ: 0 800 60 20 19.