За прогнозами у 2023 році може розпочатися нова хвиля кору в Україні

Дата: 29.05.2023 12:12

Попередній спалах кору лютував в Україні у 2017–2019 роках. За прогнозами у 2023 році може розпочатися нова хвиля цієї інфекції, бо спалахи кору мають циклічний характер і повторюються кожних чотири-п’ять років.

На жаль, в Україні вже фіксуються спалахи кору. Тому завдання і держави, і всіх дорослих людей в країні — захистити себе і дітей від небезпечної інфекції.

Як захиститися? Лише вакцинацією. Від цієї хвороби немає ні ліків, ні жодних інших засобів профілактики.

Від кору захищають дві дози вакцини КПК. За Національним календарем профілактичних щеплень дітей вакцинують за такою схемою:

☛ I доза вакцини — у 12 місяців

☛ Ревакцинація (II доза) – у 6 років

Якщо дитина пропустила планове щеплення — необхідно якнайшвидше вакцинуватися.

У разі якщо 6-річна дитина чи дорослий не мають жодного щеплення проти кору, необхідно зробити дві дози вакцини з інтервалом в один місяць.

Якщо ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, і не маєте документальних підтверджень, необхідно обов’язково вакцинувати дитину. Навіть якщо вона отримає додаткове щеплення — це лише посилить захист від кору.

❗ У ситуації, якщо дитина від 6 місяців контактувала з хворим на кір, рекомендовано негайно щепити її. Введена доза вважатиметься нульовою і не зараховується як перша доза вакцинації за віком. Подальші щеплення проводяться згідно з календарем профілактичних щеплень.