В Україну доставлено 156 960 тисяч доз вакцини проти поліомієліту

Дата: 20.06.2023 09:56

Інактивовану поліомієлітну вакцину (ІПВ) на підтримку Національної програми імунізації в Україні доставив UNICEF Ukraine.

❝Загроза поширення поліомієліту залишається і навіть посилилася через війну, оскільки ще щонайменше 144 тисячі щеплень не вдалось зробити в рамках кампанії форсованої імунізації з вакцинації дітей проти поліомієліту. Тому важливо забезпечити послугою з вакцинації всіх дітей, які її потребують ❞, – зазначає головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Доставлена вакцина буде розподілена між областями для проведення рутинної вакцинації.

👨‍⚕ Поліомієліт – інфекційне захворювання, спричинене вірусом поліо, який вражає нервову систему та може призвести до паралічу або навіть смерті. Захворіти на поліо можуть усі невакциновані – і дорослі, і діти. Ліків проти поліо не існує, але йому можна ефективно запобігти вакцинацією.

Шість доз вакцини проти поліомієліту — у 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців, 6 років і 14 років — забезпечують захист на все життя. Проте коли планові щеплення пропускаються, цей захист суттєво знижується, тому дуже важливо їх надолужити.