Сезон активності кліщів триває, тому нагадуємо, що робити, якщо виявили кліща на тілі

Дата: 22.06.2023 11:41

Одразу зверніться до лікаря, якщо є така можливість. У травмпункті вам допоможуть витягнути кліща і проконсультують щодо подальших дій.

Якщо поблизу немає лікаря, видаліть кліща самостійно:

🔸За допомогою “кліщосмика" – спеціального пристрою для видалення кліщів, що продається у ветеринарних аптеках. Притисніть пристрій до шкіри, підсуньте під кліща, акуратно розхитайте кліща з боку в бік (адже хоботок міцно тримається в ранці), а тоді повільно викрутіть (крутити можна в будь-який бік: і "за" годинниковою стрілкою, і "проти" неї, так-так😀).

🔸Якщо такого пристрою немає, зробіть це пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, або пінцетом чи петлею з нитки. Витягайте кліща поволі — без ривків. Важливо видалити кліща разом із хоботком. Якщо ж він відірвався, видаліть його рештки стерильною голкою.

🔸Після видалення кліща ранку змастіть антисептиком, а руки вимийте з милом.

🔸Протягом трьох тижнів спостерігайте за своїм станом: щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи почервоніння на шкірі, яке продовжує збільшуватися, — негайно зверніться до лікаря⚠️