Радіаційна безпека: чим можна харчуватися та яку воду вживати при надзвичайній ситуації

Дата: 03.07.2023 14:27

Якщо раптом виникне небезпека викиду в атмосферу таких речовин:

варто запастись продуктами харчування та бутильованою водою на перші 2-3 доби після оповіщення про НС;

вживати напої та харчові продукти, що зберігались у холодильнику та морозильній камері можна, якщо вони зберігалися у герметичних контейнерах (консерви, банки, пляшки, коробки).

Однак, перед відкриттям харчових контейнерів та використанням кухонного приладдя варто потерти все вологою тканиною. Використану тканину покладіть у поліетиленовий пакет або герметичний контейнер і залиште у недоступному місці, подалі від людей та тварин.

Кип’ячену воду з криниці чи крану можна використовувати тільки для побутових справ (миття) та особистої гігієни можна.

Вода з поверхневих або підземних вод безпечна для миття шкіри, волосся та одягу. Радіоактивний матеріал, що потрапляє ці води, розбавляється водою до дуже низького рівня.