Відкриті дані — фундамент для побудови демократичної держави

Дата: 05.07.2023 11:11

За останні три роки Україна зарекомендувала себе як трендсетера у сфері open data. Зараз головним завданням є імплементація українського законодавства до європейського. Це необхідно для подальшої співпраці в єдиному правовому полі.

Мінцифра провела дослідження, щоб визначити, наскільки зараз адаптована наша нормативна база. З результатами можете ознайомитися тут 👉🏻 https://bit.ly/3PKHVXc

Також визначили подальший шлях, щоб стати ще ближчими до європейського законодавства. Головні завдання:

📄 Заснування апарату, який контролюватиме взаємодію органів у сфері доступу до публічної інформації та захисту персональних даних

📄 Створення єдиного інформаційного пункту для користувачів, які хочуть повторно використовувати дані

📄 Розвиток системи професійної підготовки спеціалістів з питань обробки та захисту даних

📄 Міжнародне співробітництво у сфері обміну неперсональними даними між Україною та країнами ЄС

Перед втіленням проведемо круглий стіл та обговоримо з громадськими діячами їхні пропозиції.

📢 Ви також можете поділитися ідеями в гугл-формі — https://bit.ly/3PBqWqm

Долучайтеся, щоб будувати відкриту європейську державу разом🫂

Дослідження розроблене громадською організацією «Тренінгово-консультаційний центр з доступу до інформації» в межах USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS», що реалізується Фондом Євразія та за сприяння Міністерства цифрової трансформації України і підтримки Фонду Східна Європа.