Українцям за кордоном спростили доступ до послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану

Дата: 10.07.2023 18:41

З метою доступності громадян до адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану і в рамках реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 24.01.2023 № 66 «Про забезпечення здійснення закордонними дипломатичними установами України повноважень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану в умовах воєнного стану» українці за кордоном отримують доступ до потрібних послуг у закордонних дипломатичних установах.

☝Це стало можливим завдяки співпраці Міністерства юстиції України та його територіальних органів з Міністерством закордонних справ України та закордонними дипломатичними установами України.

Так, першими закордонними дипломатичними установами, що здійснюватимуть державну реєстрацію актів цивільного стану, видаватимуть свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану та витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян (далі – Реєстр) є:

💙💛 Посольство України в Республіці Казахстан

💙💛 Посольство України в Республіці Польща

💙💛 Посольство України у Федеративній Республіці Німеччина

💙💛 Посольство України в Грузії

💙💛 Генеральне консульство України в Любліні

💙💛 Генеральне консульство України у Вроцлаві

💙💛 Генеральне консульство України в Дюссельдорфі

💙💛 Генеральне консульство України в Гамбурзі

💙💛 Генеральне консульство України в Франкфурті-на-Майні

💙💛 Генеральне консульство України в Мюнхені

💙💛 Генеральне консульство України в Стамбулі

💙💛 Консульство України в Гданську

💙💛 Консульство України в Турецькій Республіці

💙💛 Консульство України в Анталії

☝ Зокрема, Посольством України в Республіці Казахстан 06.07.2023 успішно видано перший витяг з Реєстру про народження з дотриманням вимог законодавства України. При цьому, вказаній закордонній дипломатичній установі України, Міністерством юстиції України та відповідним територіальним органом надано необхідну допомогу, у тому числі технічного характеру, що дозволило надати обрану адміністративну процедуру якісно та у встановлені законодавством України строки.

🇺🇦 Закордонні дипломатичні установи продовжують працювати та набувати практичного досвіду у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.