Наталія Остапченко взяла участь у заході “Відновлення доступу до медичних послуг у громаді”

Дата: 16.08.2023 11:21

Нещодавно в Народичах на Житомирщині відбувся регіональний круглий стіл на тему «Відновлення доступу до медичних послуг у громаді».

Захід відкрили Перша заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Остапченко і радниця з реагування на надзвичайні ситуації та відновлення медичних послуг проєкту USAID Інна Драганчук.

Учасниками заходу стали представники Олевської, Білокоровицької та інших громад Житомирської області,  а також начальник департаменту охорони здоров’я ЖОВА Олександр Торбас.

Організатори проєкту «Відновлення доступу до медичних послуг у громаді» презентували наступні напрями проєкту:

– Відновлення доступу до медичних послуг та лікарських засобів, який був втрачений у громадах у зв‘язку з війною;

– Розбудова системи психічного здоров‘я та психосоціальної підтримки на рівні громади;

– Запобігання гендерно зумовленому та домашньому насильству.

Обговорили етапи впровадження проєкту, зокрема Мобільні аптечні пункти, Мобільні медичні бригади, картування медичних послуг та психологічної допомоги у громаді, кабінети для мещканців громад для проведення психотерапевтичних сесій онлайн тощо.

Перша заступниця начальника ЖОВА та інші представники висловили підтримку для активного впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”, яку ініціювала Перша Леді Олена Зеленська. Вони також зазначили щодо готовності співпрацювати в рамках проєкту  на користь громадян Житомирщини