МОЗ готується до проведення рутинних щеплень у 2024 році

Дата: 05.09.2023 16:20

Українське Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) оголосило про закупівлю вакцин проти дифтерії, правця та кору для проведення рутинних щеплень у 2024 році. Наступного року планується закупівля 1,5 млн доз вакцин проти дифтерії, правця, а також кору.

Ці вакцини включені до календаря профілактичних щеплень та будуть закуповуватися коштом державного бюджету.

На початку 2023 року Житомирщина отримала майже 123 000 доз вакцин для проведення рутинних щеплень.

Кількість та назва отриманих вакцин з початку 2023 року:

БЦЖ – 17250 доз;

ОПВ – 21900 доз;

АКДП – 8700 доз;

ІПВ – 1732 доз;

АКДП+Нів+ГепВ – 7560 доз;

АДП – 11940 доз;

КПК – 16420 доз;

АДП-м – 35430 доз;

ГепВ – 1770 доз;

Ця ініціатива є важливим кроком для забезпечення громадського здоров’я і захисту від інфекційних захворювань.

Нагадаємо, що в  Україні обов’язковими є щеплення проти 10 небезпечних хвороб. Зокрема, дитина має отримати щеплення проти таких захворювань: туберкульоз, гепатит В, кір, епідемічний паротит, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт та хіб-інфекція.

Заходи щодо щеплень є важливою складовою системи охорони здоров’я, вони допомагають зберегти життя і підтримати загальний стан здоров’я українського населення.

МОЗ України закликає всіх громадян бути відповідальними та долучитися до цієї важливої кампанії щеплень, щоб спільно зміцнити імунітет й зберегти здоров’я