Протидія домашньому насильству

Дата: 19.09.2023 08:20

Війна однозначно має негативний вплив на суспільство в різних аспектах. Одним із них є безпека у домівках.

Психологічна напруга, емоційний тиск, розлука сімей, безробіття тощо погіршує ситуацію з домашнім насильством у країні.

Що таке «домашнє насильство» згідно із законом?

Домашнє насильство – протиправні дія або бездіяльність (а також погрози їх вчинення) у формі фізичного, сексуального, психологічного, економічного насильства, що вчиняються у визначеному колі осіб, незалежно від місця їх проживання.

Дещо про статистику. У 2021 році поліцейські зареєстрували понад 325 тисяч заяв про випадки домашнього насильства, у 2022 році їх кількість скоротилася до майже 244 тисяч. Фіксували зниження. Цьогоріч МВС України зафіксувало понад 192 тисячі повідомлень.

Форми (види) домашнього насильства

Фізичне

Це коли вас б’ють чи штовхають, не випускають з власного дому або не пускають до нього, змушують до вживання алкоголю чи наркотиків. Вам погрожують позбавити життя чи навмисно створюють ситуації, які можуть становити загрозу вашому здоров’ю та безпеці. Проти вашої волі вас переміщують у межах однієї держави або за кордон із застосуванням сили, погроз чи обману.

Прояви:

• заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості
  • ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання
  • ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані
  • залишення в небезпеці
  • незаконне позбавлення волі

Сексуальне

Психологічне

Економічне

Щось із цього відбувається з вами чи знайомою вам людиною?

Не зволікайте! Телефонуйте за номером «102», викликайте поліцію прямо зараз!

Реалізуючи проєкт «Протидія домашньому насильству», який став частиною концепції МВС «Безпечна країна», ми робимо особливий акцент на  попередження та протидію:

⁃ збільшуємо кількість спеціалізованих мобільних груп;

⁃ посилюємо контроль за кривдниками;

⁃ впроваджуємо альтернативні інструменти повідомлення про випадки домашнього насильства.

Дім має залишатись місцем, де кожна людина відчуває себе захищеною. Навіть у найскладніші часи. А це можливо лише коли держава і суспільство пліч-о-пліч протидіють загрозам.