На Житомирщині 11 сімей отримали соціальну послугу соціального супроводу за новим проектом Державного стандарту
Впродовж травня-жовтня 2023 року Мінсоцполітики пілотує Державний стандарт соціальної послуги супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Це — одна з найзатребуваніших соціальних послуг. Новий стандарт дозволить актуалізувати її та зробити акцент на розвитку батьківських компетенцій.
Загалом в апробації беруть участь 224 фахівці, які надають послугу відповідно до нових підходів.
Уже 264 сімʼї отримали соціальну послугу соціального супроводу за новим проєктом стандарту. Це сім’ї з дітьми, в яких батьки неналежно виконують свої обов’язки, або в яких є ризик соціального сирітства.
Зокрема, на Житомирщині соціальну допомогу отримали 11 сімей, з них 3 сім’ї з смт. Брусилів, 5 сімей з смт. Любар та 3 — з с. Ушомир.
Серед ключових новацій у проєкті стандарту є визначення ролі ,,асистента сім’ї”, який має відвідувати сім’ю та навчати батьківським компетенціям. А також — запроваджено інструменти оцінювання індивідуальних потреб сім’ї та визначено критерії якості соціального супроводу.
За результатами апробації проєкт державного стандарту буде доопрацьовано для подальшого затвердження.
Проєкт стандарту базується на кращих міжнародних практиках. Зокрема, таких:
соціальний працівник із підтримки сім’ї (Сполучені Штати Америки);
послуга ,,Асистент сімʼї” (Республіка Польща);
послуга з розвитку та підтримки соціальних навичок (Литовська Республіка).
Проєкт Державного стандарту соціальної послуги соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, розроблено Мінсоцполітики у співпраці з проєктом „Супровід урядових реформ в Україні” (проєкт SURGe), що виконується Alinea International Ltd. за підтримки Уряду Канади.