Для підтримки сімей ветеранів у 2023 році передбачено 296 мільйонів гривень

Дата: 16.10.2023 10:28

В області діють місцеві програми соціальної підтримки вразливих категорій громадян, у тому числі ветеранів війни, їх сімей та сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України.

Для соціальної підтримки вразливих категорій громадян, у тому числі сімей ветеранів, у місцевих бюджетах області на 2023 рік передбачено 296 мільйонів гривень.

За рахунок цих коштів органами державної влади та місцевого самоврядування надаються додаткові гарантії, а саме:

адресна грошова допомога, в тому числі у разі загибелі або смерті ветерана війни;

безоплатний проїзд усіма видами транспорту загального користування;

безкоштовне та позачергове зубопротезування;

забезпечення безкоштовним харчуванням дітей у дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах;

безкоштовне навчання у музичній і художній школах.

Звягельською та Бердичівською міськими радами прийнято рішення про надання з місцевих бюджетів родинам загиблих захисників України додаткових пільг на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 50 % від державних соціальних нормативів.

Для організації та координування на обласному рівні процесу реабілітації та адаптації наших захисників до цивільного життя у Житомирській обласній військовій адміністрації створено окремий підрозділ – відділ з питань ветеранської політики Житомирської ОВА, який очолив ветеран війни – Денис Соколовський.