З 01 листопада 2023 року встановлюється заборона вилов біоресурсів на зимувальних ямах

Дата: 31.10.2023 11:51

Період зимівлі дуже важливий в житті водних біоресурсів. З настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, які впливають на їх поведінку. У риб різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, сповільнюються процеси росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники. В цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до заглиблення дна річок і озер - зимувальні ями. Варто пам’ятати, що сприятливі умови зимівлі водних біоресурсів – це один із факторів, який в майбутньому гарантує гарні улови, бо винищуючи рибу взимку, в неї зникає можливість віднереститися навесні та примножити рибні запаси.

З 1 листопада у Вінницькій області стартує заборона на вилов риби у  зимувальних ямах — Вінницька обласна військова адміністраціяНа виконання листа Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Житомирській  області Коростенська районна державна адміністрація доводить до вашого відома наказ №60 від 26.10.23р. Держагенства «Про затвердження переліку меж зимувальних ям у рибогосподарських водних об’єктах Житомирській області в зимовий період 2023-2024 років» і повідомляє, що з 1 листопада 2023 року до початку нерестового періоду, який щорічно уточнюється наказами органів рибоохорони забороняється промисловий та любительський  і спортивний вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах рибогосподарських водних об’єктах в Житомирській області.

Перелік та межі зимувальних ям у рибогосподарських водних об’єктах, що знаходяться у Коростенському районі:

р. Візня

– ділянка річки, протяжністю 500 м проти течії, від греблі у с. Рудня-Городище;

р. Уж

• ділянка річки, протяжністю 200 м проти течії, від греблі в районі с. Барди (база відпочинку «УТОС»);
  • ділянки річки, протяжність 500 м проти течії, поблизу с. Гамарня, на відстані 3,3 км від греблі;
  • ділянка по всій ширині Малинського водосховища від греблі проти течії, протяжністю 800 м.