#Пліч-о-пліч: Фізична активність є важливим фактором формування, збереження та зміцнення здоров’я дітей
Сьогодні, 22 листопада, в рамках Президентської програми «Пліч-о-пліч» у Житомирській ОВА відбулася онлайн-нарада з питань організації та проведення заходів в рамках реалізації проєкту “Шкільна спортивна ліга”.
Учасниками якої стали заступник начальника Житомирської обласної військової адміністрації Юрій Денисовець, представники структурних підрозділів Житомирської ОВА, керівники обласних федерацій з видів спорту та представники Житомирського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.
Зазначені заходи проводяться по всій території України з урахуванням безпекових умов згідно етапів. Метою проєкту є залучення школярів до фізичного розвитку, формування у них лідерських якостей через спорт і, що важливо в наші часи, психоемоційна підтримка та налагодження соціальних контактів.
Планується організувати 7 спортивних ліг у семи різних видах спорту, які є найбільш популярними та доступними: футзал (футбол), настільний теніс, гандбол, волейбол, баскетбол 3×3, шахи та легка атлетика.
Додаткові види спорту, які по яких проводяться змаганнях залишаються на вибір (плавання, Cool Games, доджбол, алтимат фрізбі, городки, петанк, бадмінтон, велоспорт, військовоспортивні ігри, біатлон, дартс, регбі…).
Змагання пропонується провести окремо із кожного виду спорту упродовж 2023/2024 навчального року у чотири етапи:
1 етап – шкільні змагання, відбір, тощо у закладах загальної середньої освіти територіальних громад, на якому формуються збірні команди шкіл з видів спорту;
2 етап – змагання на рівні територіальних громад, на яких визначається переможець, що представлятиме територіальну громаду на районному етапі;
3 етап – районні змагання, переможець яких отримує право участі у фіналі;
4 етап – фінальні змагання на рівні області, під час яких визначається переможець та призери.
Результатом проведення даних змагань передбачається досягнути:
– збільшення кількості спортивних заходів серед школярів, які не займаються спортом професійно, а також впровадження системних занять;
– надання психоемоційної підтримки через спорт, полегшення психоемоційних розладів, пов’язаних з війною росії проти України;
– підтримка у закладах загальної середньої освіти системи фізичного виховання;
– збільшення чисельності учнів, які матимуть доступ до регулярних занять фізичною культурою та спортом;
– відволікання шкільної молоді від негативних явищ;
– формування у школярів лідерських якостей, як важливого чинника у забезпеченні здорового способу життя;
– подальше залучення фізично обдарованих школярів до занять у закладах спеціалізованої позашкільної освіти спортивного профілю.
Довідково. У 2023-2024 навчальному році в рамках ініціативи «Пліч-о-пліч» за підтримки Президента України та на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 14.09.2023 № 23943/0/2-23 заплановано проведення Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу серед учнів та учениць «Шкільні ігри» та Спортивних ігор України серед учнів професійної (професійнотехнічної) освіти.