#Безбар’єрність: Що таке Політика безбар’єрності?

Дата: 25.12.2023 13:54

Безбар’єрність – у кожному кроці. Це не тільки про пандуси, шрифт Брайля і коректну термінологію (хоча й про них теж).

Безбар’єрність – це про найменші деталі, з яких складається великий пазл рівних прав і можливостей.

Доступність простору, інформації та послуг без перешкод і сторонньої допомоги;

Суспільство, яке дбає про рівні умови для самореалізації, зайнятості, здобуття освіти, спілкування чи дозвілля;

Юридичні послуги – тобто, буквальна відсутність перепон на шляху до їхнього отримання;

І, звісно, гендерна рівність. На жаль, жінкам й досі доводиться долати бар’єри та боротися з дискримінацією.

Усі ці аспекти ретельно вивчили в Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” і за експертної підтримки ГО Безбар’єрність розробили Політику безбарʼєрності. Вона створена для забезпечення доступної, інклюзивної, чутливої роботи, ґрунтується на повазі, рівності та може стати корисною у діяльності багатьох інших організацій.

Що можна знайти?

Інформацію щодо забезпечення безбар’єрності освітніх платформ, онлайн та офлайн-заходів, створення аналітичних матеріалів, досліджень тощо. А ще поради у сферах комунікації (й листування, зокрема) та облаштування офісного приміщення. Як от:

Необхідність використання дисклеймерів про чутливий контент для освітніх продуктів;

Попередження про неможливість використання спалаху під час проведення фото- або відеозйомки;

Тимчасове нагадування, допоки це не стане нормою, що під час обрання учасників/ць заходів беруться до уваги виключно їхні мотивація, компетенція та інші навички;

Вживання чутливої термінології та забезпечення спікерів/ок інформаційними матеріалами щодо коректної лексики;

Створення в офісі куточку для дітей» з іграшками, розмальовками та олівцями, а для дорослих – облаштування зони сенсорного розвантаження.

Рекомендації націлені на збереження людських цінностей та їхнє втілення на практиці в кожній дрібниці: чи то слово, чи то тренінг, чи то публікація. І розроблена Політика безбар’єрності не тільки вказуватиме відповідний напрям роботи організації, а й допоможе дотримуватися курсу на створення рівних можливостей, який впроваджується в Україні в межах ініціативи першої леді Олена Зеленська «Без бар’єрів».

Повну версію Політики безбар’єрності завантажуйте тут.