Житомирщина отримала 11250 доз оральної вакцини проти поліомієліту від ЮНІСЕФ

Дата: 31.01.2024 11:58

Про це інформує Департамент охорони здоров’я Житомирської ОВА.

Загалом в Україну доставлено 340 тисяч доз такої вакцини.

Поліомієліт — це небезпечне захворювання, яке спричиняє поліовірус. Він вражає нервову систему та може призвести до невиліковного паралічу та летальних випадків.

Ліків проти поліо не існує, вакцинація проти поліомієліту є найефективнішим способом профілактики цієї хвороби. Найуразливіші до поліо — діти до 5 років, які не мають щеплення та, відповідно, імунітету проти вірусу.

Поліомієліт входить в 10 вакцинокерованих захворювань, щеплення проти яких внесені до Національного календаря профілактичних щеплень (https://bit.ly/3sTaxCg). Щеплення за календарем — безоплатні, зробити їх можна у медзакладах кожної області.

340 000 доз оральної вакцини проти поліомієліту (ОПВ) для підтримки Національної програми імунізації України доставив Дитячий фонд ООН (UNICEF Ukraine) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Зберігання та доставка в регіони вакцини, отриманої від міжнародних партнерів як гуманітарну допомогу, відбувається за підтримки проєкту #SAFEMed, USAID Ukraine – USAID Україна — «Безпечні та доступні ліки для українців».