Європейська програма URBACT доступна українським містам

Дата: 22.03.2024 15:29

Програма має великий досвід роботи у питаннях підтримки міст та регіонального розвитку, а саме відкриває можливості щодо:

• розширення потенціалу міст для проектування планів та стратегій сталого міського розвитку;
  • практичного застосування ключових принципів сталого розвитку міст та інтегрованого територіального розвитку;
  • сприяння європейській єдності та солідарності через навчання та обмін між містами з усіх регіонів Європи;
  • покращення обізнаності щодо питань цифрових технологій, навколишнього середовища та гендерних аспектів діяльності всіх учасників Програми;
  • співпраці з іншими програмами Interreg C та їх платформами (наприклад, Policy Learning платформа програми міжрегіонального співробітництва Interreg Europe, до якої Україна долучилася у 2023 році).

Пріоритетом Програми є сприяння інтегрованому сталому розвитку міст через співпрацю у рамках трьох тематичних мереж:

• Мережа планування спільних дій, що передбачає розробку інтегрованих планів дій за участі всіх заінтересованих осіб, що забезпечить єдиний підхід до сталого місцевого розвитку;
  • Мережа обміну, що передбачає поширення та впровадження кращих практик;
  • Мережа інновацій, що передбачає адаптацію успішного досвіду та розробку інвестиційних планів.

Наразі Програма реалізується 27 державами-членами ЄС, Норвегією та Швейцарією, державами-кандидатами до вступу в ЄС, де діє Інструмент передвступної допомоги ЄС (IPA): Албанія, Чорногорія, Сербія, Північна Македонія та Боснія й Герцеговина.

Загальний бюджет програми на 2021-2027 рр. був збільшений та наразі становить майже 87 млн євро.

Програма охоплює всю територію країн-учасниць і відкриває додаткові можливості для міст України.

У цьому році міста України можуть подавати заявки, брати участь у заходах та приєднуватися до мереж URBACT. Це унікальна можливість обмінюватися досвідом, знаннями та покращувати місцеву політику.

26 березня 2024 р. об 11 год. Секретаріат Кабінету Міністрів України організовує проведення інформаційного дня в онлайн-форматі з метою популяризації можливостей Програми та сприяння активній участі українських партнерів.

Відповідно до правил Програми основними бенефіціарами є:

– міста, міські територіальні громади;

– підприємства, установи та організації, що перебувають у комунальній власності відповідних міських територіальних громад та залучені в комплексному соціально-економічному розвитку міст (економічний розвиток, енергопостачання, охорона здоров’я, транспорт, тощо);

– асоціації органів місцевого самоврядування.

Залежно від конкурсу бенефіціарами можуть бути також університети та дослідницькі центри, діяльність яких пов’язана з розвитком міст.

Детальніше про Програму можна дізнатися за посиланням: https://urbact.eu/eu-city-labs.

Реєструйся  за посиланням: http://surl.li/rrecz до 14:00 год. 25 березня 2024 року.

Посилання для зустрічі буде надіслано учасникам на зазначені в реєстраційній формі адреси електронної пошти.