Дата: 26.03.2024 15:23

Кому треба звернутись з заявою для продовження допомоги на проживання ВПО в березні:

З 1 березня   2024 року Урядом внесено зміни до Постанови від 20.03.2022 № 332, якими обмежено категорії внутрішньо переміщених осіб, які зможуть подати заяву на продовження виплат на проживання на наступний шестимісячний термін.

За заявою допомога продовжуватиметься, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім’ї не перевищує 9444 грн., та у разі коли:

• в складі сім’ї є особи працездатного віку, які не працюють і доглядають за дитиною до 14 років або сімей, у яких виховується 3 і більше дітей до 18 років. Такі сім’ї отримають допомогу, якщо проживають на території, де ведуться чи можливі бойові дії, або родини, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячого садочка, а навчання у школі відбувається онлайн або в змішаному форматі (офлайн та онлайн)
  • людина працездатного віку не працює, але зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна чи така, що шукає роботу, і при цьому в сім’ї є діти, які відвідують садочки, школи, навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти
  • особи, які доглядають за особою з інвалідністю I групи, дитиною з інвалідністю до 18 років, особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, особою, яка досягла 80-річного віку, або за тяжкохворою дитиною
  • у складі сім’ї є працездатні особи, які працюють, провадять підприємницьку діяльність/незалежну професійну діяльність, зокрема, які протягом попередніх шести місяців отримання допомоги працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа — підприємець та розпочали відповідну діяльність або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант/грант на створення або розвиток власного бізнесу/ваучер на навчання, у складі сім’ї є діти віком до 14 років.

В усіх цих випадках допомога призначатиметься на всіх осіб з числа ВПО у такій сім’ї, але інші члени родини, які не працюють, мають зареєструватися в центрі зайнятості. Якщо вони цього не зроблять, виплата допомоги припиняється через місяць.

Також звернутись із заявою на продовження виплат на другий шестимісячний період мають право:

• малолітні діти, які прибули без супроводу дорослих
  • вагітні жінки (починаючи з 30 тижня вагітності)
  • особи, які втратили працездатність, але не мають права на пенсійну виплату, при умові, що дохід не перевищує 9 444 грн.

Період, за який враховуються доходи при  звернені в  березні та квітні 2024 року  –  ІV квартал 2023 року.