Спрощуємо усиновлення і влаштування дітей в інші сімейні форми виховання

Дата: 29.03.2024 10:40

22 березня уряд ухвалив зміни до нормативно-правової бази, які допоможуть дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, менше чекати на свої нові родини.

Що змінюється:

Усиновлення

Родина зможе забрати дитину до себе раніше, ніж буде винесене рішення суду. Для тимчасового влаштування потрібно мати позитивний висновок про доцільніть усиновлення й відповідність інтересам дитини і подати до суду заяву про усиновлення дитини.

Термін дії довідки про навчання кандидатів збільшується до 24 місяців, а саму довідку видаватимуть протягом 5 робочих днів замість 10.

Служби у справах дітей на місцях отримають доступ до інформації про дітей на регіональному обліку. Обласні ССД — до дітей на обліку в інших регіонах і на національному обліку. Тобто більше дітей і більше потенційних усиновлювачів матимуть шанси зустріти одне одного.

Опіка / піклування

Людина, яка перебуває в шлюбі і хоче оформити опіку/піклування над дитиною, поки другий з подружжя служить, подаватиме висновок про стан здоров’я тільки від себе. Військовослужбовець — після повернення.

Тимчасове влаштування

Родини, в які тимчасово влаштовують дітей (сім’ї родичів, знайомих, а також прийомні і ДБСТ) отримуватимуть грошову допомогу ще до того, як дитина набуде статусу сироти або позбавленої батьківського піклування.

Кожній дитині потрібна родина. Крок за кроком спрощуємо шлях дітей до своїх родин.

Детальніше – ТУТ.