Коростенська районна державна адміністрація
Житомирська область, Коростенський район
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Що відбувається з декларацією після її подання?

Дата: 06.05.2024 10:34
Кількість переглядів: 87

Найцікавішим для суспільства та стресовим для державних службовців є етап проведення повної перевірки декларацій. Особливо актуальним це стало через кардинально новий ризик-орієнтований підхід НАЗК до відбору та перевірки декларацій. Тепер не важливим є рівень посади службовця, а вирішальним є показник ризикованості його декларації. Таким чином НАЗК зможе здійснити перевірку тих категорій декларантів, дістатися до яких раніше було неможливо - це керівники регіональних органів влади і контролю, керівники державних підприємств, голови місцевих рад і районних державних адміністрацій, правоохоронці та інші.

Фото без опису

Першим етапом повної перевірки, яка здійснюється за затвердженим Порядком проведення повної перевірки декларації, є з’ясування достовірності задекларованих відомостей.

Уповноважена особа НАЗК шляхом автоматизованого розподілу отримує декларацію для перевірки. На першому етапі вона звіряє внесені дані в декларацію з тими даними, які є в загальнодержавних реєстрах.

Але не до всієї інформації НАЗК має доступ. Це може стосуватись обʼєктів за кордоном, криптовалюти. Крім того, можуть виникати сумніви щодо наявного обсягу готівки. 

У такому разі уповноважена особа НАЗК звертається до декларанта з проханням надати документи, на підставі яких внесено відомості у декларацію, для перевірки. Декларант за наявності зобов’язаний їх надати. При цьому він має право надати пояснення.

Закликаємо декларантів надавати документи і НАЗК не доведеться звертатися до інших органів, у тому числі за кордоном, для отримання інформації. Таке сприяння скоротить стресовий для багатьох термін проведення перевірки, а декларант скоріше отримає відповідну довідку за результатами перевірки.

Нагадаємо, що Порядком розмежовано поняття неточних та недостовірних відомостей залежно від загальної суми виявлених розбіжностей (невідповідностей) даних у всіх розділах декларації.

Нагадаємо, повідомлення про розпочату повну перевірку декларант отримає в особистому кабінеті в Реєстрі декларацій. Інформацію про тих, чиї декларації потрапили на повну перевірку, зможуть побачити це на офіційному сайті НАЗК у розділі “Моніторинг діяльності НАЗК”. Тут також розміщуються довідки за результатами повних перевірок та інформація про направлені до компетентних органів обґрунтовані висновки про виявлені порушення. 

За результатами проведеної повної перевірки декларант отримує примірник довідки та має обов’язок подати декларацію з достовірними відомостями упродовж 10 днів. У разі встановлення недостовірних відомостей та інших порушень з боку НАЗК вживаються заходи реагування відповідно до компетенції органів, а також повідомляється керівник органу, в якому працює декларант.

Наголошуємо, що початок повної перевірки ще не означає, що декларант вчинив корупційне або повʼязане з корупцією правопорушення.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь