Коростенська районна державна адміністрація
Житомирська область, Коростенський район
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Костянтин Лопушанський: Розширене засідання Координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї

Дата: 06.06.2024 15:10
Кількість переглядів: 159

Сьогодні, 06 червня, під головуванням заступника начальника ОВА Костянтина Лопушанського відбулося розширене засідання Координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї при Житомирській обласній військовій адміністрації.

Фото без опису

Так представники профільних структурних підрозділів ОВА обговорили ряд важливих питань порядку денного та заслухали доповіді, зокрема:

Людмила Пастушенко — начальник відділу з питань соціального захисту, опіки та піклування дітей Служби у справах дітей Житомирської обласної військової адміністрації.

«Забезпечення права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на виховання в сімейному оточенні»

На первинному обліку служб у справах дітей області перебуває 2935 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 94,5 %  охоплено родинним вихованням (загальноукраїнський показник – 93,4 %).

Завдання кожної громади максимально забезпечити захист прав дітей під час воєнного стану. І не лише своїх, місцевих, а і тих, хто приїжджає до громад області у пошуку прихистку з територій, які окуповані або де тривають бойові дії. На сьогодні на території Житомирщини перебуває 4 дитячих будинки сімейного типу (19 дітей) із Донецької та Херсонської областей (по 2 ДБСТ) та 7 прийомних сімей (18 дітей) із Херсонської (4 сім’ї), Донецької, Сумської та Харківської областей. Одна із ПС перейшла в ДБСТ.

Крім того, до нашої області перемістилися 53 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування, які перебувають під опікою, піклуванням. Усі зазначені сім’ї і діти перебувають під контролем служб у справах дітей, отримують необхідну допомогу, в т.ч. гуманітарну.

Лариса Теребей — заступник директора Житомирського обласного центру соціальних служб.

«Здійснення соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування»

Станом на 01 червня тренерами Житомирського обласного центру соціальних служб проведено 4 тури навчань кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни/піклувальники, усиновлювачі, патронатні вихователі та їх добровільні помічники.

Також проведено одне навчання для прийомних батьків та батьків-вихователів прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, які функціонують понад два роки, з метою підвищення їх виховного потенціалу, в якому взяли участь батьки Звягельської міської, Пулинської селищої,  Стриївської, Чижівської сільських територіальних громад (всього 34 особи).

Зокрема в територіальних громадах області введено 188,5 посад фахівців із соціальної роботи, фактично працюють 155 фахівців.

Всебічна підтримка сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, є беззастережною умовою їх ефективного функціонування. Злагоджена командна робота спеціалістів соціальної сфери, освіти, охорони здоров’я, служб у справах дітей, ювенальної превенції,  громадських організацій, які працюють у сфері  захисту прав дітей, спільні цінності та орієнтири на потреби дітей дають наснагу для роботи та ресурс для досягнення позитивного результату в інтересах дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Наталія Осипович — директор Департаменту освіти і науки Житомирської обласної військової адміністрації.

«Забезпечення освітніми послугами дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»

З 01 вересня  2024 року  розпочнуть роботу 586 закладів загальної середньої освіти. Контингент учнів у 2023/24 н.р. становить 133,3 тис. учнів, з яких 1865 – статусні діти.

Місцевими органами управління освітою, закладами освіти планомірно проводяться заходи по організації безперешкодного доступу осіб з ООП (особливими освітніми потребами) до закладів освіти.

У 2023/24 н.р. у ЗЗСО на інклюзивному навчанні перебувають 1849 дітей з ООП, у закладах дошкільної освіти (далі – ЗДО) – 661 дитина.

Діти з ООП дошкільного та шкільного віку мають можливість отримувати корекційні послуги, набувати навичок соціалізації, навчаючись в інклюзивних групах та класах, які функціонують у 117 садках та 332 школах на принципах рівності та доступності послуг, розвиткового середовища та універсального дизайну для кожної дитини.

Також, за оперативними даними у червні 2024 року у закладах освіти області буде працювати 509 таборів організованого дозвілля, у яких відпочине 32177 школярів, що становить 25% від контингенту. З даної кількості 97 таборів планують працювати з організацією харчування та охопить близько 9 тис. дітей та майже 100% дітей пільгових категорій.

Департамент освіти і науки Житомирської ОВА, місцеві органи управління освітою, заклади освіти всіляко сприяють розвитку та соціалізації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Інформацію доповідачів взято до відома та за результатами обговорення вирішено й надалі забезпечувати координацію роботи, контроль та надання методичної допомоги службам у справах дітей райдержадміністрацій, міських, селищних, сільських рад в організації роботи щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання.

 

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь