Коростенська районна державна адміністрація
Житомирська область, Коростенський район
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Роз’яснення щодо встановлення факту загибелі сільськогосподарських культур у результаті надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та відшкодування понесених втрат

Дата: 07.06.2024 11:34
Кількість переглядів: 92

У разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного чи природного характеру, яка завдала  шкоди посівам необхідно:

Фото без опису

  1. Наказом керівника підприємства створити комісію, яка має провести обстеження площ загиблих посівів, зробити висновок про розмір завданої непередбачуваною подією шкоди, вирішити, які заходи необхідно вжити для виправлення ситуації (продовжити вирощування, підсіяти/пересіяти, знищити залишки посівів тощо).

До складу комісії можуть входити як працівники сільгосппідприємства (агроном, (головний) бухгалтер та ін.), так і представники інших організацій, зокрема страхової компанії (якщо посіви були застраховані), сільської ради (голова, землевпорядник та ін.) на території якої знаходяться відповідні землі.

Результати роботи комісії оформлюються Актом обстеження та списання загиблих посівів (далі – Акт) довільної форми, в якому зазначається назва підприємства, загальна площа посіву чи посадки сільськогосподарської  культури, фаза розвитку, площа загибелі (пошкодження) культури та внаслідок якої надзвичайної ситуації. Акт скріпляється підписами членів комісії, зокрема, керівником підприємства (агроном, бригадир, бухгалтер) та залученими за згодою представниками.

До акта доцільно додати фотографії поля (полів), інші документи, які підтверджують наявність надзвичайних подій на території, де загинули посіви (наприклад, довідку з центру гідрометеорології).

 

  1. Акт обстеження з відповідним зверненням подається органам місцевого самоврядування для розгляду та прийняття рішення щодо  надзвичайної ситуації на території громади.

До акту обстеження доцільно додати:

  • копії документів, що підтверджують права користування відповідними земельними ділянками, на яких загинули посіви (актів на право постійного користування землею, договорів оренди тощо);
  • копії статистичних звітів за формами № 4сг (річна), 37-сг або 29-сг (річна), поданих у поточному році до районного управління статистики. Залежно від періоду засівання (висадки) культури, це можуть бути звіти як за поточний рік, так і за попередній;
  • водночас до Акту можна долучити відеозаписи чи фотографії поля або ж інші документи, що підтверджують факт загибелі урожаю;
  • наказ про прийняття рішення щодо подальшого використання загиблого врожаю. Можливо, їх використання як сидерати під нову культуру, наприклад пшеницю озиму, на наступну посівну та визнання даних витрат господарськими та такими, що у подальшому будуть використанні в оподатковуваних операціях.
  • бухгалтерська довідка, що підтверджує здійснення господарської операції з переведення загиблого урожаю в сидерати під нову культуру (в межах рахунку 231).

 

  1. Рішення органу місцевого самоврядування необхідно подати до районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій для складання експертного висновку про рівень надзвичайної ситуації.

У цьому документі має бути присвоєний відповідний код надзвичайній ситуації природного характеру (через яку відбулася загибель посівів) згідно з Класифікатором надзвичайних ситуацій ДК 019:2010.

Порядок класифікації надзвичайних ситуацій за їх рівнями затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 368 (із змінами), зокрема:

державного рівня визнається надзвичайна ситуація – збитки від якої перевищили 150 тис. мінімальних розмірів заробітної плати;

регіонального рівня – збитки від якої перевищили 15 тис. мінімальних розмірів заробітної плати;

місцевого рівня – збитки від якої перевищили 2 тис. мінімальних розмірів заробітної плати.

 

У випадку виникнення надзвичайної ситуації місцевого (локального) характеру потерпілі від збитків сільгосптоваровиробники можуть звернутися до місцевих органів виконавчої влади для отримання часткової компенсації з місцевих бюджетів.

 

Коли настає надзвичайна ситуація регіонального характеру - для часткової компенсації збитків можуть виділятися кошти з Державного резервного фонду. Постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 № 415 затверджений Порядок використання коштів резервного фонду державного бюджету.

 

Порядок отримання сільгоптоваровиробниками коштів передбачених у державному бюджеті для відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру визначений Постановою від 11 серпня 2021 р. № 885.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь