Грантова підтримка малим агровиробникам

Дата: 10.06.2024 12:49

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо надання грантової підтримки малим агровиробникам. Відповідне розпорядження прийнято на черговому засіданні 04 червня 2024 року № 495-р «Питання спрямування коштів, залучених від Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Міжнародної асоціації розвитку, Міністерству аграрної політики та продовольства».

На сайті Урядового порталу відмітили, що залучені грантові кошти дозволять, у першу чергу, забезпечити фінансову підтримку аграріям, які:

- мають у власності чи користуванні до 120 га;

- утримують до 100 корів;

- утримують до 500 маточного поголів'я кіз або овець.

Отже, за рахунок додатково спрямованих Мінагрополітики коштів сільгоспвиробник може отримати таку підтримку:

- 4000 грн на один гектар оброблюваних угідь;

- 7000 гривень на одну корову всіх напрямів продуктивності;

- 2000 грн на одну голову кіз або овець.

Заявки на отримання допомоги прийматимуть через Державний аграрний реєстр.

Про початок прийому заявок буде повідомлено на сайті Мінагрополітики. Орієнтовно, зауважили в КМУ, реєстрація розпочнеться в кінці червня.

З 1-го травня в Державному аграрному реєстрі розпочалося подання заявок на окрему бюджетну субсидію на оброблювані угіддя для аграріїв з деокупованих територій та територій, на яких завершені бойові дії.

Кошти у розмірі 8 тис. грн на 1 га надаватимуться виробникам сільськогосподарської продукції, що мають у власності або користуванні до 120 га земель сільськогосподарського призначення.

До деокупованих територій та територій, на яких завершено бойові дії, належать території можливих бойових дій; активних бойових дій (для яких визначена дата завершення бойових дій); активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси (для яких визначена дата завершення бойових дій).

Допомогу зможуть отримати сільгосптоваровиробники окремих районів Донецької, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей. Райони визначено згідно з наказом Мінреінтеграції від 22 грудня 2022 року №309.

Заявки приймаються в Державному аграрному реєстрі до 30 червня 2024 року.

Довідково. Підтримка надається відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.08.2022 № 918 (із змінами, внесеними постановою КМУ від 15.03.2024             № 300).

Грант на переробне підприємство

Розмір гранта — до 8 000 000 грн. Програма діє на постійній основі

Грантодавець — Мінекономіки.

Грант надають ФОПам або юрособам:

- на витрати, пов’язані з: придбанням основних засобів виробництва (верстати, технологічне обладнання);

- введенням в експлуатацію верстатів, технологічного обладнання;

- доставкою придбаних верстатів, технологічного обладнання.

Рішення про надання гранта ухвалює Міністерство економіки України, після того, як  уповноважений банк перевірить заявку та бізнес-план.

- створити не менше ніж 25 робочих місць;

- здійснювати діяльність не менше ніж три роки;

Грант на теплицю

Розмір гранта — до 7 000 000 грн за 2 га. Програма діє на постійній основі.

Грантодавець — Мінагрополітики.

Гранти надають для теплиці площею від 1,6 до 2,4 га. Модульна теплиця має бути збудована в строк до одного року.

- створити не менше ніж 40 робочих місць;

- здійснювати діяльність не менше ніж три роки після завершення будівництва теплиці;

- сплачувати податки до бюджету. Зокрема, за працевлаштування робітників.

Щоб отримати грант, подайте проєкт будівництва модульної теплиці з кошторисною документацією. Проєкт має містити такі розділи:

- пояснювальна записка;

- архітектурні рішення;

- конструкції металеві;

- конструкції залізобетонні (враховуючи фундамент);

- системи поливу (свердловина до 30 м);

- електросистеми (до 5 кВт);

- кошторисна документація.

Грант на власну справу

Розмір гранта — від 50 000 грн до 250 000 грн. Програма діє на постійній основі.

Грантодавець — Державна служба зайнятості.

Цільове призначення гранта:

- придбання обладнання;

- закупівля сировини;

- орендна плата (не більше ніж 25% розміру гранта);

- лізинг обладнання.

Щоб отримати грант, маєте подати бізнес-план, а також:

- створити хоча б одне робоче місце;

- здійснювати діяльність не менше ніж три роки;

Грант на сад

Розмір гранта — від 140 000 грн до 400 000 грн за 1 га, але не більше ніж 70% вартості проєкту висадки насаджень. Програма діє на постійній основі.

Грантодавець — Мінагрополітики.

Грант надають на оплату будь-яких рахунків на реалізацію проєкту.

Подати заявку на отримання гранта можуть ФОПи та юрособи:

- які не перебувають і не провадять господарську діяльність на тимчасово окупованій території України;

- які не провадять господарську діяльність на території рф;

- які не перебувають під санкціями;

- щодо яких не порушено справи про банкрутство;

-щодо яких відсутнє рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію;

- які не мають заборгованості перед бюджетом.

Якщо отримаєте грант, маєте:

- створити робочі місця у визначеній кількості;

- здійснювати діяльність не менше ніж п’ять років;