Дата: 11.06.2024 14:36

Ветеранський простір — один із ефективних інструментів повернення й адаптації ветеранів та їхніх родин до цивільного життя.

На цьому наголосив в.о. Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун у ході Всеукраїнського діалогу “Громади — ветеранам” у Вінниці.

“По-перше, це майданчик для спілкування за принципом “рівний — рівному” та платформа взаємодії різних надавачів послуг. По-друге, застосовується індивідуальний підхід. Тобто, кожен окремий випадок супроводжується  індивідуально. Тому ветеранський простір — це ще й те місце, де фахівець із супроводу ветеранів війни буде надзвичайно доречним. Це той позитивний досвід, який ми маємо масштабувати і стандартизувати перелік послуг, щоб допомогти ветерану швидко та максимально комфортно повернутися до цивільного життя”, — розповів очільник Мінветеранів.

Мінветеранів вже розробило та затвердило Методичні рекомендації щодо створення та функціонування ветеранських просторів.

І міністерство в межах вже наявних ветеранських просторів через бюджетні програми Мінветеранів вже готові профінансувати:

• психологічну реабілітацію та відновлення;
  • навчання та перекваліфікацію;
  • розвиток власної справи;
  • фахівця із супроводу.

У той же час за кошти державного та місцевих бюджетів, соціально відповідального бізнесу може бути забезпечене надання:

• юридичної, соціальної підтримки;
  • інформаційно-консультаційна допомога;
  • фізкультурно-спортивна реабілітація та дозвілля.

Детальніше ознайомитись із ходом заходу можна у відеозаписі.

Всеукраїнський діалог “Громади — ветеранам” проведено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». А також завдяки Програми реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX за підтримки Державного департаменту США.