#ПрозорістьТаПідзвітність: Підбірка змін в законодавстві для уповноважених з публічних закупівель

Дата: 29.07.2024 15:56

Фахівці Transparency International Ukraine підготували юридичний аналіз липневих змін до особливостей закупівель під час воєнного стану відповідно до Постанови КМУ №782 від 5 липня 2024.

Автори досліджують:

.

зміни у вимогах локалізації, які зараз стали краще адаптовані до норм міжнародних угод, підписаних Україною;

.

додаткові винятки з процедур закупівель за тендерами у разі нагальності та важливості для підвищення обороноздатності держави, а також особливості їх визначення та звітування;

.

нові правила звітування для деяких категорій прямих договорів, що стосуються передусім енергетики та палива;

.

поліпшення норм щодо прозорості вимог замовників до учасників тендерів;

.

нові можливості оприлюднення місцезнаходження, які сприятимуть забезпеченню кращої безпеки замовника та постачальника в умовах воєнного стану.

.

TI Ukraine загалом характеризує зміни позитивно, окрім позиції щодо локалізації, яку організація раніше характеризувала як неефективну для підтримки українських виробників, та відсутності часу для адаптації до змін.

.

Ознайомитись зі звітом Фото без опису http://surl.li/wwjwdj

.

Документ підготували за сприяння проєкту “Підтримка цифрової трансформації”, що фінансується USAID та UK Dev у межах підтримки реформи публічних закупівель в Україні.

USAID Ukraine – USAID Україна

British Embassy Kyiv