Коростенська районна державна адміністрація
Житомирська область, Коростенський район
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Мінветеранів та “Простір можливостей” спільно готуватимуть фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб

Дата: 08.08.2024 15:08
Кількість переглядів: 112

Міністерство у справах ветеранів України співпрацюватиме з ГО “Простір можливостей” у підготовці фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Вони допомагатимуть у підготовці, зокрема, тренерського складу Центрів ветеранського розвитку, де проходитимуть навчання майбутні фахівці із супроводу, а також забезпечать навчально-методичними матеріалами.

Фото без опису

“Фахівець із супроводу — це перша особа, яка зустрічатиме ветеранів та ветеранок після повернення у громаду. Він забезпечить інформаційний супровід та підтримку, консультуватиме щодо отримання статусів, пільг, послуг, житла, реабілітації, працевлаштування, започаткування власної справи, надаватиме юридичну допомогу”, – розповів під час прес-конференції в.о. Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

 

Він зазначив, що проект із підготовки фахівців із супроводу ветеранів був започаткований у 2023 році як пілотний. За його підсумками було ухвалено рішення про посилення співпраці з громадським сектором і деякі зміни у підходах до підготовки самих фахівців.

 

“Ветерани й ветеранки повертаються з фронту зовсім іншими людьми, адже війна змінює свідомість, змінює поведінку. Саме для полегшення шляху переходу до цивільного життя ми й впроваджуємо інститут фахівця із супроводу ветеранів. Після належної підготовки вони будуть працевлаштовані у своїх громадах та допомагатимуть нашим Захисникам і Захисницям у всіх нагальних питаннях. Я вдячний “Простору можливостей” за активну залученість та всебічну допомогу. Впевнений, що наша співпраця стане яскравим прикладом того, що держава разом із громадськістю здатні впроваджувати ефективні проекти”, — наголосив Олександр Порхун.

 

Голова правління ГО “Простір можливостей”, координатор Коаліції ветеранських просторів Оксана Коляда детально розповіла про кооперацію з Мінветеранів. Зокрема, ГО готуватиме увесь інструментарій, необхідний для успішного старту проекту: методику відбору кандидатів, роботу Комісії, розробку текстів, навчальних програм тощо.

 

“Для нашої команди у “Простір можливостей” цей проект є надважливим. Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб буде для ветеранів й ветеранок хорошим партнером. Держава через запровадження такого інструменту гарантує їм повагу та дійсно якісні сервіси. Це наше спільне з Мінветеранів завдання”, — зазначила Оксана Коляда.

 

Своєю чергою заступник Міністра у справах ветеранів України Максим Кушнір презентував “дорожню карту” реалізації в Україні проекту фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб — основі етапи, механізми, часові рамки тощо.

 

“Загалом проектом передбачено підготовку до 11 000 фахівців із супроводу ветеранів, до кінця 2024-го маємо випустити близько 3000 таких фахівців. Враховуючи, скільки ветеранів й ветеранок буде в Україні після нашої перемоги, маємо спільно з громадами та усіма гілками влади зробити все можливе, аби достойно зустріти наших Захисників і Захисниць з фронту”, — наголосив Максим Кушнір.

 

Також директор Департаменту цифрового розвитку та трансформації Мінветеранів Надія Адаменко поінформувала про застосування цифрових механізмів, які спрощують реалізацію проекту. Це, зокрема, реєстрація в електронній формі заяв від кандидатів на посаду фахівців із супроводу — через платформу е-Ветеран https://eveteran.gov.ua. Це електронний сервіс запису до фахівця. А також — електронний кабінет роботи фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.

 

“Особи, які бажають взяти участь у проекті, мають забезпечити наявність власного електронного цифрового підпису, який надає юридичної сили електронному документу аналогічно власноручному підпису та мокрій печатці на папері. Про це можна детально ознайомитися на нашій вебплатформі е-Ветеран”, — зазначила Надія Адаменко.

 

“У нас є спільна мета — забезпечити якісне повернення ветеранів й ветеранок війни у громади. Попереду багато роботи, адже такий інструмент як фахівець із супроводу ветеранів вперше запроваджується в нашій державі. Тож я гордо можу сказати, що це перший крок у створенні ветеранської інфраструктури”, — підсумував Олександр Порхун.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь