Як можна підтримати дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування або тих, хто опинився у складних життєвих обставинах?
Наприклад, стати їм наставником!
Наставник – це турботливий дорослий, який хоче і може присвячувати їй свій час, знання та сили. Він стає для дитини чи підлітка значущим дорослим, другом. Спілкування та спільне проведення часу з наставником/-цею дають дитині відчуття самоцінності та сприйняття себе як важливої особистості.
Сьогодні команда Державної служби України у справах дітей обговорює виклики та проблеми наставництва у Львові, де проходить захід “Обʼєднані наставництвом”. Зустріч організована ДІйМО - Офіс дітей та молоді при Міністерство соціальної політики України, Асоціація Наставництва для дітей та молоді, Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей та UNICEF Ukraine. Разом шукаємо відповіді на актуальні питання та збираємо пропозиції з покращення законодавчої бази у цьому напрямку.
«Наставництво — це внесок не тільки в життя окремих дітей, але й у майбутнє всього суспільства. Воно показує, як через дбайливе ставлення та підтримку можна виростити покоління відповідальних, емпатійних людей, які готові допомагати одне одному», — зазначив під час свого виступу Петро Добромільський - Голова Державної служби України у справах дітей.
Наставництво здійснюється добровільно та безоплатно, а також в різних форматах: індивідуальний, груповий, корпоративний, наставництво у сім’ї, “Маленька мама” і не тільки.
Друзі, якщо ця інформація надихнула вас стати наставником – звертайтеся до центру соціальних служб за місцем проживання для отримання консультації.
Також радимо прочитати один із наших постів, де описано більше деталей про наставництво: http://e.surl.li/xrqpbr