33 роки тому в Україні набула чинності Конвенція ООН про права дитини
Сьогодні в Україні відзначається важлива дата для державної політики у сфері дітей.
27 вересня 1991 року набула чинності для України Конвенція ООН про права дитини. Її ще називають “дитячою Конституцією”, адже Конвенція і донині є першим і основним міжнародно-правовим документом обов'язкового характеру, що присвячений широкому спектру прав дитини.
"У Конвенції наголошується на тому, що діти мають зростати у сімейному середовищі, а сім’ям мають бути надані необхідний захист і підтримка, адже тільки родина здатна забезпечити дитині умови для повноцінного розвитку та дати шанс на щасливе майбутнє", - підкреслив Петро Добромільський - Голова Державної служби України у справах дітей.
Конвенція складається з 54 статей і поєднує в собі весь перелік обов’язкових для країн-членів ООН громадянських, політичних, економічних, соціальних і культурних прав дітей без будь-якої дискримінації. Конвенція була прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 року і стала потужним кроком для розвитку міжнародного сімейного законодавства.
Ратифікація Конвенції ООН про права дитини у 1991 році стала важливим кроком і для розвитку тоді ще молодої, незалежної України. Наша держава продемонструвала всьому цивілізованому світові солідарність щодо прав дітей, і те, що для України це питання є одним із пріоритетів.
Так є і досі, навіть в умовах війни. Особливо емоційно зараз читається Стаття 6 Конвенції про те, що “Кожна дитина має невід'ємне право на життя”, яку цинічно порушує щодо українських дітей росія, яка колись теж ратифікувала цю Конвенцію.
Для команди Державної служби України у справах дітей є гордістю спільно з іншими державними інституціями нести відповідальність за забезпечення добробуту маленьких українців. Адже діти є дуже вразливими і наше завдання, аби їхні права та свободи були забезпечені попри все.