Серіали про кібергігієну на сторінці Дія.Освіта. Захистіть себе від зловмисників

Дата: 17.10.2024 13:39

Спойлер: зловмисників точно не цікавлять фото вашого кота. Проте інші особисті дані — так.

Їм важливо отримати доступ до великої кількості інформації у вашому телефоні, адже:

• він зберігає паролі, номери кредитних карток та інші конфіденційні дані. Доступ до них дозволяє зловмисникам викрасти гроші, здійснити несанкціоновані транзакції або навіть продати ці дані;
  • у ньому контакти, паролі до соцмереж, потрібні для розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, фішингових посилань або шантажу.

Крім того, зловмисники можуть установити шпигунське програмне забезпечення, яке дозволить їм слідкувати за вашими розмовами, повідомленнями та навіть записувати відео чи аудіо. Ці дані можуть використати для шантажу або викрадення бізнес-інформації.

Саме тому захист телефона є таким необхідним для вашої безпеки. Як правильно подбати про неї?

Починайте з фізичного рівня та пильнуйте ґаджети.

Установіть надійний пароль та сучасні методи шифрування для домашньої мережі WI-FI.

Використовуйте VPN.

Дізнайтеся про інші можливі способи вберегти дані, що містяться у телефоні. Дивіться у серіалах про кібергігієну на сторінці Дія.Освіта: https://osvita.diia.gov.ua/cyberhygiene.

Кампанія з кібергігієни реалізується за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».