Коростенська районна державна адміністрація
Житомирська область, Коростенський район
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Для працівників служб у справах дітей області відбувся онлайн семінар: “Віл не перешкоджає щасливому дитинству”

Дата: 25.11.2024 09:09
Кількість переглядів: 125

 

Сьогодні, 22 листопада, за сприянням начальниці Служби у справах дітей Житомирської обласної військової адміністрації Анни Лужко відбувся онлайн семінар для працівників служб у справах дітей районного рівня з метою підвищення інформованості з питань ВІЛ  для  ефективної допомоги ВІЛ-  позитивним дітям та їх родинам.

Фото без опису

Спікери — клінічний психолог обласного методичного спеціалізованого центру відділення для профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД Вікторія Сенкевич та лікар-педіатр Наталія Коберник, детально розказали учасникам семінару про особливості ВІЛ-інфекції.

Як зазначила Вікторія Сенкевич, це дуже специфічна тема, адже багато людей просто не усвідомлює, що ж таке ВІЛ і СНІД. Тому, було вирішено розповісти про найважливіше, щоб люди перестали боятись і спробували розібратися:

Чому не варто лякатись ВІЛ-інфікованих людей? Як вберегти себе від зараження? Як часто здавати аналізи на ВІЛ? Чи можливе життя зі статусом ВІЛ-позитивний?

Під час семінару було наголошено на особливостях соціально-педагогічної роботи із ВІЛ-інфікованими дітьми. Особливу увагу психолог приділила відповіді на здавалося б просте запитання «Як передається вірус імунодефіциту людини (ВІЛ)?». В опитувальній формі працівники разом із модератором дали відповідь на це важливе запитання.

Варто зазначити, що перший випадок ВІЛ-інфекції у Житомирській області зареєстровано у 1995 році. З того часу й дотепер в області виявлено 11 420 випадків захворюваності на ВІЛ/СНІД.

Та  початком повномасштабної війни рівень поширеності ВІЛ-інфекції на Житомирщині значно зріс. За офіційними даними станом на 2024 рік в області  цей показник становить — 304,9. Загалом в Україні у закладах охорони здоров’я під медичним наглядом перебувало 147 599 людей, які живуть з ВІЛ, що становить 360,0 на 100 000 населення. Випадків СНІДу зареєстровано 2 312 (5,6 на 100 000 населення), що на 6,2% менше ніж за 9 місяців 2023 року.

Також учасникам семінару детальніше розповіли про основні шляхи інфікування, симптоми та профілактику хвороб. Спікери наголосили на важливості вчасного виявлення вірусів в організмі, адже що раніше вірус знайдено, тим швидше людина потрапляє під медичний нагляд і розпочинає лікування.

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь