Коростенська районна державна адміністрація
Житомирська область, Коростенський район
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

#CпротивТриває: 10 років спротиву. Історія кримських татар Рустема Сейтмеметова, а також Османа та Сейтумера Сейтумерових

Дата: 13.12.2024 15:02
Кількість переглядів: 57

Сьогодні розповідаємо історію кримських татар Рустема Сейтмеметова, а також Османа та Сейтумера Сейтумерових, незаконно засуджених окупантами до 13, 14 та 17 років колонії суворого режиму.

Фото без опису

Життя до затримання

Рустем Абдураманович Сейтмеметов народився 28 березня 1973 року в селі Чархін, Самаркандська область, Узбекистан. Його племінники, Сейтумер Шукрієвич та Осман Шукрієвич Сейтумерови, народилися 28 червня 1988 року в тому ж селі та 4 червня 1992 року в Бахчисараї відповідно, вже після повернення їхньої родини до Криму у 1989 році.

Закінчивши педагогічний інститут, Рустем працював два роки в школі, після чого поїхав на заробітки до Португалії, де виготовляв керамічні раковини. Осман вступив до Кримського інженерно-педагогічного університету на спеціальність “Експлуатація та ремонт міського транспорту”, а Сейтумер – до Таврійського національного університету, обравши історичний факультет.

Що вигадали окупанти

11 березня 2020 року силовики окупаційної адміністрації в рамках систематичної політики репресій провели чергові незаконні обшуки в будинках кримських татар у Бахчисараї, під час яких було затримано п’ятьох осіб, — Рустема Сейтмеметова, а також двох його племінників — Османа і Сейтумера Сейтумерових та Амета Сулейманова.

29 жовтня 2021 року суд російського ростова-на-дону виніс незаконний вирок, засудивши Рустема до 13 років колонії суворого режиму, з яких 3,6 роки має провести у в’язниці, Османа — до 14 років, а Сейтумера — до 17 років.

Того ж дня в Сімферополі окупанти затримали понад 30 кримськотатарських активістів, які зібралися під будівлею “суду” з метою підтримки ув’язнених.

Чому Рустема Сейтмеметова та Османа й Сейтумера Сейтумерових затримали насправді

Як і багато інших кримських татар, Рустем Сейтмеметов та Осман й Сейтумер Сейтумерови стали жертвами репресій з боку окупаційної адміністрації через свою етнічну та релігійну приналежність й громадську діяльність. Їхнє затримання є частиною широкомасштабної кампанії, спрямованої на придушення будь-яких проявів опору та солідарності серед кримськотатарського народу. Як і багатьох іншим політв’язнів, вони були заарештовані за сфабрикованими звинуваченнями у “тероризмі” та “екстремізмі”.

Рустем, Осман і Сейтумер активно підтримували своїх земляків, які зазнали політичних переслідувань. Вони відвідували судові засідання в Криму та російському ростові-на-дону, допомагали родинам політв’язнів, організовували передачі й брали участь у громадських ініціативах. Їхня діяльність, включно з організацією дитячих свят та культурних заходів, стала важливим чинником збереження ідентичності кримських татар.

Де зараз Рустем Сейтмеметов, Осман та Сейтумер Сейтумерови

9 лютого апеляційний суд міста власиха московської області, рф, відмовив політв’язням у скасуванні вироку.

21 квітня 2023 року Рустема Сейтмеметова незаконно перемістили з СІЗО в новочеркаську ростовської області до тюрми № 1 в місті димитровґрад ульяновської області, рф. Там він перебував до липня 2024 року, після чого його знову перемістили, цього разу до колонії в Салаваті, Башкортостан, що розташована на понад 2000 км від Криму.

За час перебування в неволі стан його здоров’я суттєво погіршився. Ще в СІЗО він втратив 15 кг ваги. У Рустема погіршився зір, спостерігаються постійні перепади артеріального тиску, а через спеку набрякають ноги, що змушує його постійно приймати ліки. Він також страждає на гіпотермію та має серйозні проблеми з хребтом, які у в’язниці лише посилилися. Щоб хоч трохи зігрітися, він змушений виконувати фізичні вправи у камері.

У грудні 2023 року у Рустема виявили катаракту обох очей, а у травні 2024 року він переніс інфаркт. 7 жовтня 2024 року він повідомив, що його перевозять на лікування, проте відто з ним немає жодного зв’язку.

“Стан здоров’я був поганий, турбував тиск і біль у серці. З 7 жовтня до сьогодні я не знаю — до якої саме лікарні його вивезли і з яким діагнозом. Зробили запит до колонії та чекаємо офіційної відповіді”, — повідомила дружина Рустема Сейтмеметова Зера.

Його племінників, братів Османа та Сейтумера Сейтумерових, які під час судових засідань також перебували у новочеркаську, у 2023 році перемістили до в’язниці у володимирі.

“Перевозили їх у столипінських вагонах. З початку етапу не було жодної інформації про те, де вони знаходяться”, — розповіла дружина Сейтумера Сейтумерова Пакізе.

Під час перебування у незаконному ув’язненні у Сейтумера Сейтумерова значно погіршився стан зубів, а також через вологість у камері з’явився постійний кашель.

У його брата, Османа Сейтумерова, загострилися хронічні захворювання — гастрит і виразкова хвороба, а також наслідки травм голови, отриманих у юності під час ДТП. Він утримується в камері розміром близько 5 на 4 метри разом із п’ятьма іншими ув’язненими, без доступу до гарячої води. В умовах постійної вологості у камері його стан здоров’я лише погіршується, викликаючи хронічний кашель. Шість днів на тиждень Осман змушений працювати у цеху, що посилює фізичне навантаження на організм. Нещодавно йому знадобилася термінова медична допомога через різке загострення гастриту.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь