На Житомирщині продовжують розвивати мережу центрів життєстійкості в рамках програми ментального здоров’я «Ти як?»
Сьогодні, 31 березня, Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович, перша заступниця начальника Житомирської обласної військової адміністрації Наталія Остапченко спільно з регіональною координаторкою Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Іриною Гладкою, народними депутатами та представниками профільних структурних підрозділів Житомирської ОВА відвідали центр життєстійкості в місті Житомир.
Під час візиту було обговорено алгоритм впровадження та надання послуг із формування життєстійкості на території Житомирської області. Особливу увагу приділили доступності психологічної допомоги та розширенню можливостей для підтримки громадян, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Наталія Остапченко підкреслила важливість створення простору, де кожен може отримати фахову допомогу.
«Першочерговим завданням для влади, громадських організацій і всіх партнерів є створення таких умов, за яких кожна людина зможе звернутися по підтримку та мати доступ до якісних психологічних послуг. Мета функціонування центрів життєстійкості — допомогти кожному громадянину подолати стрес, відновитися після кризових подій і, попри всі виклики, залишатися у ритмі життя. Я щиро рада, що на Житомирщині вже у восьми територіальних громадах відкрито центри життєстійкості. Це свідчить про те, що ми рухаємось у правильному напрямку», — наголосила перша заступниця начальника ЖОВА.
Ірина Гладка акцентувала на стратегічному значенні Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яка реалізується з ініціативи Першої леді України Олени Зеленської. Вона зауважила, що саме такі простори, як центри життєстійкості, стають осередками підтримки для військових, ветеранів, внутрішньо переміщених осіб та їхніх родин. Тут вони можуть не лише отримати необхідну психологічну допомогу, а й відчути безпечне середовище та турботу.
Комплексна послуга з формування життєстійкості передбачає системний підхід: від фахової оцінки психологічних потреб людини чи родини — до реалізації індивідуального плану підтримки. У центрах життєстійкості надаються послуги зі зниження рівня стресу та тривожності, розвитку навичок першої психологічної допомоги близьким, навчання стресостійкості та профілактики психологічної травматизації.
Довідково. Проєкт реалізується Міністерством соціальної політики України в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Першої леді Олени Зеленської.
Розвиток мережі центрів життєстійкості на Житомирщині — це важливий крок до створення стійкого, психологічно підтриманого суспільства, де кожен має змогу подолати виклики сьогодення й зберегти внутрішню силу.
ф