Основним завданням служби у справах дітей є: реалізація державної політики з питань соціального захисту дітей і запобігання дитячій бездоглядності та вчиненню правопорушень неповнолітніми;визначення пріоритетних напрямків у справі дітей, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвиткові дітей, запобігання дитячій бездоглядності та профілактика правопорушень серед дітей.
служби у справах дітей Коростенської районної державної адміністрації:
Понеділок-четвер з 8:00 до 17:00
П’ятниця з 8:00 до 16:00
Обідня перерва з 13:00 до 13:48
Вихідні дні: субота, неділя.
ГРАФІК
особистого прийому громадян начальника служби у справах дітей
Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області на 2025 рік
Інна БОНДАР
- друга та четверта середа щомісяця з 9.00 години до 13.00 години в робочому кабінеті № 14 служби за адресою: вулиця Грушевського, 60/2
м. Коростень
- перший та четвертий вівторок щомісяця - виїзні прийоми громадян за окремим графіком у населених пунктах Коростенського району
Начальник служби Інна БОНДАР
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року № 1635-р «Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій» служба у справах дітей Коростенської районної державної адміністрації стала правонаступником служб у справах дітей Лугинської, Малинської, Народицької, Овруцької та Олевської районних державних адміністраційі охоплює 13 (тринадцять) територіальних громад: Білокоровицька сільська, Гладковицька сільська, Горщиківськка сільська, Іршанська селищна, Коростенська міська, Лугинська селищна, Малинська міська, Народицька селищна, Овруцька міська, Олевська міська, Словечанська сільська, Ушомирська сільська, Чоповицька селищна.
Незважаючи на те, що Міністерство соціальної політики України передало сільським і селищним ОТГ повноваження стосовно влаштування під опіку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (Постанова Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року № 877) влаштування дітей у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, патронатні сім’ї, а також щодо усиновлення дітей і надалі виконують служби у справах дітей райдержадміністрацій.
З метою якісного обслуговування населення та безперебійного захисту прав та інтересів дітей служба у справах дітей Коростенської районної державної адміністрації ввела в структуру спеціалістів на віддалених робочих місцях (у ліквідованих районах).
26 березня за підтримки Північного міжрегіонального центру з надання безоплатної правової допомоги та підтримки Координаційного центру з надання правової допомоги та проекту «Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні», що фінансується Урядом Японії та впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні відбувся круглий стіл, темою якого є: «Хід реалізації та перші результати Програми відновного правосуддя за участю неповнолітніх, які є підозрюваними, обвинуваченими у вчинені кримінального правопорушення», в якому взяли участь представник Коростенської районної військової адміністрації Житомирської області.
На початку березня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 7 березня 2025 р. № 284, якою розподілено у 2025 році обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту із забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
За поданням Мінсоцполітики, у 2025 році з державного бюджету місцевим бюджетам буде спрямовано 833 млн грн на придбання житла для понад 120 дитячих будинків сімейного типу — сімей, які виховують від 5 до 10 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Відповідну постанову ухвалив Уряд.
В умовах війни зросла кількість звернень щодо насильства, зокрема по відношенню до дітей. Сьогодні, 28 лютого, заступник начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віктор Градівський провів засідання Координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї при ОВА.
Багатодітні родини в Україні мають право на державну підтримку у вигляді пільг, соціальних виплат та інших видів допомоги. У Житомирській області налічується 13 161 багатодітна сім’я, у яких виховується 45 290 дітей. Окрему увагу держава приділяє підтримці внутрішньо переміщених осіб: в області зареєстровано 372 багатодітні родини з числа ВПО.
Сьогодні, 01 лютого, у Житомирі відбувся особливий кінопоказ для дітей та сімей, які відкрили свої серця та домівки для дітей, що потребували родинного тепла.
У часи, коли українці щоденно стикаються з новими викликами, турбота стає опорою, яка допомагає вірити в майбутнє. У складні моменти особливо важливо підтримувати один одного та створювати середовище, де кожна дитина матиме шанс на щасливе і любляче дитинство. Усиновлення – це важливий крок, що відкриває двері до нових можливостей як для дітей, так і для сімей, які прагнуть подарувати їм тепло і любов.
8 січня, під час робочого візиту до Овруцької громади, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко передав ключі від нового дитячого будинку сімейного типу родині Боровських, жителям міста Овруч.
В деяких областях України діють безоплатні гарячі лінії, де можна дізнатися про сімейні форми виховання, усиновлення та патронат. Ви можете отримати консультацію щодо навчання, оформлення документів, юридичних питань та підготовки до батьківства.