Основним завданням служби у справах дітей є: реалізація державної політики з питань соціального захисту дітей і запобігання дитячій бездоглядності та вчиненню правопорушень неповнолітніми;визначення пріоритетних напрямків у справі дітей, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвиткові дітей, запобігання дитячій бездоглядності та профілактика правопорушень серед дітей.
служби у справах дітей Коростенської районної державної адміністрації:
Понеділок-четвер з 8:00 до 17:00
П’ятниця з 8:00 до 16:00
Обідня перерва з 13:00 до 13:48
Вихідні дні: субота, неділя.
ГРАФІК
особистого прийому громадян т. в. о. начальника, головного спеціаліста служби у справах дітей Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області на 2024 рік
Інна БОНДАР
- друга та четверта середа щомісяця з 9.00 години до 13.00 години в робочому кабінеті № 15 служби за адресою: вулиця Грушевського, 60/2
м. Коростень
- перший та четвертий вівторок щомісяця - виїзні прийоми громадян за окремим графіком у населених пунктах Коростенського району
Начальник служби Інна БОНДАР
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року № 1635-р «Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій» служба у справах дітей Коростенської районної державної адміністрації стала правонаступником служб у справах дітей Лугинської, Малинської, Народицької, Овруцької та Олевської районних державних адміністраційі охоплює 13 (тринадцять) територіальних громад: Білокоровицька сільська, Гладковицька сільська, Горщиківськка сільська, Іршанська селищна, Коростенська міська, Лугинська селищна, Малинська міська, Народицька селищна, Овруцька міська, Олевська міська, Словечанська сільська, Ушомирська сільська, Чоповицька селищна.
Незважаючи на те, що Міністерство соціальної політики України передало сільським і селищним ОТГ повноваження стосовно влаштування під опіку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (Постанова Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року № 877) влаштування дітей у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, патронатні сім’ї, а також щодо усиновлення дітей і надалі виконують служби у справах дітей райдержадміністрацій.
З метою якісного обслуговування населення та безперебійного захисту прав та інтересів дітей служба у справах дітей Коростенської районної державної адміністрації ввела в структуру спеціалістів на віддалених робочих місцях (у ліквідованих районах).
20 листопада світ відзначає Всесвітній день дитини, який цього року співпадає з 35-ю річницею Конвенції ООН про права дитини. У цей день в Україні розпочинається кампанія «Україна для кожної дитини. Це має значення», що має на меті звернути увагу суспільства на права кожної дитини на повагу, захист і розвиток у дитиноцентричному середовищі.
На платформі dity.gov.ua доступна Лінія турботи — простір, де ви можете отримати первинну консультацію — відповіді на юридичні питання та підтримку психологів-консультантів.
Відтепер у дітей та батьків з'явився новий інструмент для повідомлення про випадки цькування у школі. На сайті «Автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту» (АІКОМ) можна анонімно або відкрито повідомити про випадки булінгу серед учасників освітнього процесу, щоб допомогти запобігти подальшим правопорушенням.
Начальник Коростенської військової адміністрації Олег РЯБОЙ взяв участь у тренінгу «Управління публічними фінансами в інтересах дітей та його роль у відновленні на місцевому рівні» в місті Івано-Франківськ. Захід організовано Київською школою економіки за підтримки UNICEF Ukraine у співпраці з Міністерством соціальної політики та Міністерством фінансів України.
Начальник Коростенської районної військової адиміністрації Олег РЯбой долучився до роботи установчої зустрічі в рамках проєкту «Удосконалення бюджетування в інтересах дітей в громадах», який реалізується за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД) і фінансується Урядом Німеччини через банк KFW.
На платформі dity.gov.ua доступна Лінія турботи — простір, де ви можете отримати первинну консультацію — відповіді на юридичні питання та підтримку психологів-консультантів.
Про патронатні родини в Україні та їхню важливу роль у забезпеченні тимчасового догляду для дітей, що опинилися у скрутних обставинах, розповіли у випуску Мої новини інформаційно-просвітницького YouTube-проєкту при Конгресі місцевих і регіональних влад «Міста сили».
У Житомирській області продовжується розвиток сімейних форм виховання для дітей, які залишилися без батьківської опіки. Станом на 2024 рік у регіоні створено 69 дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ), у яких виховуються 454 дитини. Протягом цього року було створено 4 нові сім’ї, в які влаштовано 41 дитину. Ці родини забезпечують вихованцям не лише дах над головою, але й стабільність, сімейне тепло та підтримку у важкі часи.
Друзі, привіт! Це наша вже постійна рубрика #говоримо_про_усиновлення! Сьогодні ми розповімо про те, кого можна прийняти до своєї родини, і про важливі права дитини в процесі усиновлення.