Безбар’єрність

«Довідник безбар’єрності» – проект з відкритим кодом, доступний для використання та цитування, який також можна доповнювати. Над ним працювали правозахисники, психологи, батьки, які виховують дітей з інвалідністю, українські та міжнародні експерти. Посібник доступний за посиланням https://bf.in.ua.

Посібник покликаний зафіксувати нові норми безбар’єрної мови та стати гідом з коректного спілкування. Презентація відбулася в Міжнародний день загального доступу до інформації за участю журналістів і головних редакторів провідних українських медіа.

Презентувала електронну версію «Довідника безбар’єрності» Перша леді України Олена Зеленська.

ІНФОРМАЦІЯ

про результати проведення місцевими органами з питань містобудування

та архітектури обстеження та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення

і послуг для осіб з інвалідністю

по Коростенському району

Відділ інфраструктури, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та управління майном спільної власності Коростенської районної державної адміністрації
(назва структурного підрозділу з питань містобудування та архітектури райдержадміністрації, виконавчого органу міської ради міста обласного значення, районної в місті (у разі її утворення) ради, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради територіальної громади)

Рік проведення моніторингу 2021 рік

Результати моніторингу

Загальна кількість об’єктів

Кількість об’єктів, що обстежено

Оцінка безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю, відсотків

Примітка

безбар’єрні

частково безбар’єрні

бар’єрні

1.

Об’єкти, що обстежено

з них:

2.

Закладів охорони здоров’я

3.

Закладів освіти

4.

Районний суд

5.

Центрів надання адміністративних послуг

6.

Установ пенсійного фонду

Споруди цивільного захисту

8.

Структурні підрозділи з питань соц захисту населення по ТГ

Центри зайнятості

Залізничні вокзали, автостанції

11.

Інших об’єктів

Кількість осіб серед працюючих

З них

Пересуваються на кріслах колісних

з орушено зору

з порушенням слуху

мають інші порушення

Всього

Кількість осіб серед відвідувачів (клієнтів) тих, хто навчається з початку року

Громада

Усього

З них

Пересуваються на кріслах колісних

з порушеням зору

з порушенням слуху

мають інші порушення

Всього

29 Листопада, 2021 р., 08:22
Ми часто наголошуємо, що безбар’єрність не можна звужувати лише до пандусів, ліфтів і решти елементів доступності. Тому дуже радіємо, коли великі компанії, розвиваючи безбар’єрність, промотують толерантне спілкування.
22 Листопада, 2021 р., 15:17
Міністерство соціальної політики України запрошує разом спілкуватися без бар’єрів та вивчати українську жестову мову.
18 Листопада, 2021 р., 15:25
У «Довіднику безбар’єрності» з’явилися десять нових ілюстрацій, які простими і зрозумілими образами розкривають поняття безбар’єрності.
18 Листопада, 2021 р., 09:32
У межах міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» Мінрегіон працює над розбудовою безперешкодного громадського простору. Простору, який доступний кожному – маломобільним групам, батькам з дитячим візочком, людині з валізою.
17 Листопада, 2021 р., 08:56
16 листопада, голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко разом зі своїм заступником Віктором Градівським та представниками профільних структурних підрозділів ОДА взяли участь в онлайн-засіданні Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в оновленому складі.
16 Листопада, 2021 р., 13:22
В Україні стартувала соціальна комунікаційна кампанія з просування безбар’єрного спілкування. Одночасно в усіх областях з’явилися постери, які розкривають значення терміну «безбар’єрність» простими і зрозумілими образами.
11 Листопада, 2021 р., 09:15
Відповідне розпорядження підписав голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко. План передбачає низку заходів на 2021-2022 роки, зокрема усунення перепон у різних сферах життя, а також посилення можливостей та забезпечення рівних прав для всіх українців.
10 Листопада, 2021 р., 14:12
«Мій діалог з цією темою розпочався років п’ять тому, коли я була головною редакторкою медіа і писала про людей з стигматизованих груп. Я зіткнулася з тим, що не знаю як правильно писати. Я просила вибачення на інтерв’ю, казала, що не знаю. Так це вилилось в мою першу книжку, і там потрібно було зробити словник також. Тема словників йде зі мною всі ці роки. Я робила словник гендерної рівності. Коли мені запропонувати зробити цей словник, я не роздумуючи сказала: так, я хочу. Це той інструмент, якого не вистачає, він дуже систематизований. Коли ви його відкриєте, ви майже все знайдете. Я кажу майже, тому що немає межі для удосконалення».
10 Листопада, 2021 р., 09:01
За місяць з моменту запуску «Довідника безбар’єрності» його відвідали понад 15 тисяч осіб, серед найпопулярніших розділів – «Словник».
04 Листопада, 2021 р., 12:22
Європа почала свій цивілізаційний прорив з того, що освіта перестала бути привілеєм «обраних» і стала доступною широким верствам.