Безбар’єрність

«Довідник безбар’єрності» – проект з відкритим кодом, доступний для використання та цитування, який також можна доповнювати. Над ним працювали правозахисники, психологи, батьки, які виховують дітей з інвалідністю, українські та міжнародні експерти. Посібник доступний за посиланням https://bf.in.ua.

Посібник покликаний зафіксувати нові норми безбар’єрної мови та стати гідом з коректного спілкування. Презентація відбулася в Міжнародний день загального доступу до інформації за участю журналістів і головних редакторів провідних українських медіа.

Презентувала електронну версію «Довідника безбар’єрності» Перша леді України Олена Зеленська.

15 Квітня, 2024 р., 16:56
На сторінці Invictus Games: Team Ukraine триває реєстрація кандидатів до національної команди, яка представить Україну на Іграх Нескорених 2025 у Ванкувері-Вістлері, Канада.
09 Квітня, 2024 р., 16:19
Людину з порушеннями зору не варто хапати за руку, намагаючись провести вулицею, бо це – втручання в її особистий простір. Натомість можна запропонувати допомогу, і якщо людина погодиться, запитати, як саме ви можете це зробити.
05 Квітня, 2024 р., 09:12
Абетка здоров’я — це унікальний інструмент, який дозволяє наголошувати на основних аспектах фізичного та ментального здоров’я. Використовуючи кожну літеру алфавіту як маркер, можна легко запам’ятати важливі принципи, що сприяють здоровому способу життя.
01 Квітня, 2024 р., 10:56
Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у засіданні Ради безбар’єрності, що відбулося під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля за участю представників уряду, голів профільних комітетів Верховної Ради, офіційних представників системи ООН, Ради Європи, ВООЗ, USAID та інших міжнародних організацій в Україні, посольств, начальників обласних військових адміністрацій, представників територіальних громад та громадянського суспільства.
26 Березня, 2024 р., 14:43
У сучасному світі, де інклюзивна освіта є не лише гаслом, а й важливими складовими громадського розвитку, питання навчання дітей з особливими освітніми потребами набуває особливого значення.
25 Березня, 2024 р., 18:39
Ґендерна рівність (рівність жінок і чоловіків) стосується рівних прав, відповідальності та можливостей жінок і чоловіків. Рівність не означає, що жінки та чоловіки стають однаковими, проте свідчить, що права, відповідальність та можливості людей не мають залежати від того, народилися вони жінками чи чоловіками.
06 Березня, 2024 р., 15:25
Багато українців через повномасштабне вторгнення росії змушені були покинути свої домівки та переїхати до іншого міста чи ж країни. Такі зміни даються людям не легко, а особливо потерпають від переїздів діти.
05 Березня, 2024 р., 14:10
Не варто змінювати формат спілкування з ветераном  /  ветеранкою виключно через те, що він  /  вона має інвалідність.
27 Лютого, 2024 р., 15:35
Нещодавно лідерки громадського руху людей з інвалідністю Житомирщини взяли участь у семінарі-тренінгу «Включення організацій осіб з інвалідністю при гуманітарному реагуванні».
26 Лютого, 2024 р., 14:44
Родина найпершою зустрічає ветерана  /  ветеранку. Саме тут він  /  вона можуть отримати необхідну для відновлення підтримку або ж опинитися в ситуації нерозуміння та ізоляції. Небезпідставно вважається, що саме сім’я може надати найбільший ресурс для відновлення.