Доступ до публічної інформації

Президент України впроваджує європейські стандарти відкритості і прозорості в роботі органів державної влади. Важливим кроком на цьому шляху стало підписання Главою держави Закону України «Про доступ до публічної інформації».

На виконання цього закону Президент України підписав Указ «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації». Цей Указ покликаний забезпечити реалізацію конституційного права громадян вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію.

На виконання даного Указу Президента України голова Коростенської районної державної адміністрації поставив завдання забезпечити доступ громадян до публічної інформації відповідно до вимог цього закону. Розпорядженням голови Коростенської районної державної адміністрації визначено сектор інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю районної державної адміністрації структурним підрозділом, який організовує в установленому порядку доступ до публічної інформації, розпорядником якої є Коростенська районна державна адміністрація.

Надання публічної інформації структурними підрозділами Коростенської районної державної адміністрації здійснюється у відповідь на інформаційний запит.

Згідно з законом, публічною є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні  суб’єктів владних повноважень.

Набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних

Відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації” публічна інформація у формі відкритих даних (відкриті дані) оприлюднюється для вільного та безоплатного доступу до неї. Відкриті дані дозволені для їх подальшого вільного використання та поширення.

Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, зокрема в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту відкриті дані з обов’язковим посиланням на джерело їх отримання.

Умовою будь-якого подальшого використання відкритих даних є обов’язкове посилання на джерело їх отримання (у тому числі гіперпосилання на веб-сторінку відкритих даних розпорядника інформації).

** Постанова КМУ від 21 жовтня 2015 р. № 835 “Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних”

Оформлення інформаційного запиту

Запит від особи на отримання інформації складається у довільній формі.

При цьому необхідно вказати:

1) ім'я та прізвище запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер телефону;

2) опис інформації, яку запитувач хотів би отримати. (Вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит)

3) підпис і дату.

• Усно:зателефонувати за номером +380 (4142) 96526 та +380 (4142) 96438

• Письмово:надіслати поштою листа за адресою: Коростенська районна державна адміністрація вул. Грушевського 60/2, м. Коростень, Житомирська область, 11508 (на конверті додатково вказати «Публічна інформація»)

• Факсом: надіслати за номером +380 (4142) 96526 (автоматичний прийом після сигналу)

• Електронною поштою: надіслати електронного листа на адреси: krda@krstrda.zht.gov.ua

• Особисто: відвідавши приміщення районної державної адміністрації за адресою: вул. Грушевського 60/2, м. Коростень, Житомирська область, скористатися спеціальною скринькою або вручити інформаційний запит працівникам загального відділу або  відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Коростенської районної державної адміністрації,  (запит можна написати заздалегідь та залишити у скриньці або оформити його на місці за допомогою працівників районної державної адміністрації).

Нормативні документи,  що регламентують доступ до публічної інформації

Закон України «Про доступ до публічної інформації»

Указ Президента «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації»

Постанова Кабінету Міністрів України «Питання системи обліку публічної інформації»

Постанова Кабінету Міністрів України «Питання виконання Закону України "Про доступ до публічної інформації" в Секретаріаті Кабінету Міністрів [...]»

Постанова Кабінету Міністрів України «Про Порядок оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади»

Розпорядження №66 "Про затвердження Порядку складання, подання та розгляду запитів на публічну інформацію, розпорядником якої є Коростенська районна державна адміністрація"

Розпорядження №127 «Про внесення змін до розпорядження районної державної адміністрації від 07.03.2013 року № 66 «Про затвердження Порядку складання, подання та розгляду запитів на публічну інформацію, розпорядником якої є Коростенська районна державна адміністрація»,яке затверджене в Коростенському міськрайонному управлінні юстиції 24 травня 2013 року за № 16/348 (із змінами)»

На адресу Коростенської районної державної адміністрації протягом 2021 року надійшло 30 запитів на доступ до публічної інформації, до управління соціальної політики Коростенської райдержадміністрації – 2 запити та до відділу освіти, охорони здоров’я, культури та спорту Коростенської райдержадміністрації – 1 запит.

Звіт щодо задовільнення запитів на доступ до публічної інформації за 2022 рік