Коростенська районна державна адміністрація
Житомирська область, Коростенський район
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Малинщина туристична

Туристичні об’єкти Малинського району:

- чоловічий монастир Казанської ікони Божої Матері та урочище Кип’яче;

- жіночий монастир Афонської ікони Божої Матері;

- садиба М.М.Миклухо-Маклая та історико-краєзнавчий музей Малинського лісотехнічного коледжу;

 - церква Святого Миколая у селі Ворсівка;

- оглядовий майданчик Малинського каменедробильного заводу;

- садиба "Полісся" .

Малинський район має сприятливі можливості для розвитку культурно-пізнавального, релігійного, сільського, мисливського туризму.

Жіночий монастир Афонської ікони Божої Матері

Будівництво жіночої обителі розпочалося у 2002 році. Нині у монастирі проживає 70 жінок. Сьогодні храм на честь Афонської ікони Божої Матері має унікальні святині: частина поясу Матері Божої, мощі 24 старців з Афону, мощі Сінайського Святого, десницю Преподобної мучениці Севери,  чудотворні ікони Троєручиця і Кровоточивий Спас, ікони в храмі Афонського письма. На території монастиря є ферма, де черниці розводять страусів, коней, курей, качок, корів. Діє розплідник, в якому вирощують кавказьких вівчарок. Монастир має свою міні-пекарню, де випікають хліб, пиріжки,тістечка і пісні піци. Також працює гончарний цех з виробництва глечиків, підсвічників, відтисків ікон, чаш для святої води.

Садиба М.М.Миклухо-Маклая та історико-краєзнавчий музей Малинського лісотехнічного коледжу

Малинський лісотехнічний коледж  було створено 1 жовтня 1927 року.  Територія коледжу входить до складу Державного ландшафтного заповідника місцевого значення «Гамарня». На території коледжу зберігся один будинок із садиби відомого мандрівника, ученого, етнографа, географа М.М. Миклухо-Маклая та працює історико-краєзнавчий музей. В експозиції музею знаходяться особисті речі вченого: книги та праці, видані при житті, матеріали, які засвідчують про його перебування в малинському маєтку матері і брата. На території коледжу працює історико-краєзнавчий музей, якому в 2004 році присвоєно звання «Зразковий».  У 1986 році, до святкування 140-річчя з дня народження вченого, у м. Малині відкрито пам’ятник  М.М. Миклухо-Маклаю на перетині центральних вулиць.

У лютому 2015 року у цокольному приміщенні історичної будівлі маєтку родини Миклух відкрито музей Миколи Миколайовича Миклухо-Маклая. Автором архітектурно-художньої концепції музею став заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників України  Борис Дєдов.

Церква Святого Миколая у с. Ворсівка

Ця православна церква збудована у 1728 році, пізніше втрачена і відновлена наприкінці 19 століття. З-поміж головних принад - цілюще джерело урочища Карачун. До пам’яток історії району належить пам’ятний знак на честь козацької сотні, встановлений до 350-річчя визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького.

Чоловічий монастир Казанської ікони Божої Матері з джерелом в урочищі Кип’яче

Згідно з легендою, у 1911 р. місцевим жінкам неподалік від селища Чоповичі явилася ікона Богородиці. Вони спробували взяти її в руки, але обпеклися. Тоді вони привели із собою священика, який справив службу, узяв ікону до рук і упізнав в ній відому російську ікону Казанської Богоматері. На цьому місці і засновано чоловічий монастир. Трагічними для монастиря  стали 20-30 роки ХХ століття, коли монастир було спалено, а монахів і настоятеля розстріляно Відродження монастиря почалося в 1991 році. Відбудували на місці старої церкви нову - дерев`яну, маленьку, але дуже гарну. Тут і знаходиться ікона Казанської Божої Матері і біля неї цілодобово читаються монахами молитви. На місці появи ікони забило джерело, вода з того часу, кажуть, стала цілющою.   За легендою, вода з джерела била з такою силою, що здавалося, ніби вона кипить. Звідси і пішла назва – Кип`яче. Це джерело є святинею монастиря і самого урочище Кип`яче. Поруч з джерелом знаходиться озерце, у якому вода за хімічним складом ідентична воді озера св. Анни Почаївського монастиря і має лікувальні властивості. Вода тут має однакову температуру + 4 Со і замерзає тільки при температурі нижче - 30 Со.

Оглядовий майданчик ПАТ «Малинський каменедробильний завод»

 ПАТ «Малинський каменедробильний завод»  — провідне підприємство нерудної галузі в Україні, яке спеціалізується на видобутку щебеню для залізобетонних і асфальтових сумішей. Завод розташований у селищі Гранітному на ділянці залізниці Київ-Ковель. Малинський каменедробильний завод має у своєму розпорядженні кар’єр площею 70 га. Кар’єр являє собою один розкривний виступ і 7 виступів висотою від 12 до 15 метрів. З оглядового майданчика Малинського каменедробильного заводу видно сам кар’єр і  техніку, задіяну у виробничому процесі підприємства.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь