Асоціація ОТГ надала пропозиції до конституційних змін у частині децентралізації

Дата: 28.02.2020 13:15

Асоціація об’єднаних територіальних громад провела експертне обговорення попередніх проектних пропозицій щодо внесення змін до Конституції України. Напрацьовано ключові позиції навколо яких асоціація пропонує формувати майбутній законопроект:

1. Зупинення та скасування актів органів місцевого самоврядування здійснюється виключно у судовому порядку.
  2. Голова громади та рада (депутати) мають п’ятирічний строк повноважень.
  3. Голова громади очолює виконавчий орган ради та головує на засіданнях відповідної ради.
  4. Впровадження двох рівнів місцевого самоврядування – місцеві та обласної ради без районних рад.
  5. Кожна громада представлена в обласній раді депутатом, якого обрали.
  6. Голова громади може мати інший представницький мандат (для можливості представляти територію в обласній раді).
  7. Гарантії повного фінансового забезпечення делегованих повноважень;
  8. Нагляд виключно за делегованими повноваженнями.
  9. Запобіжники щодо зловживання префектами своїми правами (можливість висловлення недовіри, оскарження рішень до суду, чітке визначення повноважень в конституції).

Фото без опису???????

Нагадаємо, 25 лютого в Києві стартували публічні обговорення змін до Конституції України, які мають закріпити реформовану систему місцевого самоврядування та нову територіальну організацію влади, а також децентралізацію владних повноважень.

Обговорення пройдуть в Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Херсонській, Чернівецькій, Вінницькій, Харківській, Київській областях. До них долучаться представники місцевого самоврядування із сусідніх областей. Таким чином у публічних обговореннях майбутніх конституційних змін візьмуть участь всі регіони – місцеве самоврядування, їх асоціації, експерти, громадськість.

Аргументовані думки та пропозиції до конституційних змін ви можете висловити тут: https://decentralization.gov.ua/constitution/offers.