Віктор Ляшко: Кількість медиків, які надають допомогу хворим на СОVID-19, буде збільшено

Дата: 30.03.2020 12:09

Міністерство охорони здоров’я вживає заходів для збільшення кількості медиків, які будуть надавати допомогу хворим на СОVID-19. Зокрема, фахівців провідних медичних установ планують залучати для допомоги областям. Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко на брифінгу 28 березня.

«На рівні обласних структурних підрозділів визначено заклади, в яких будуть надавати допомогу хворим на коронавірусну хворобу. Також розглядається питання поповнення бригад, які зможуть надавати ту чи іншу медичну допомогу, в тому числі і у відділеннях інтенсивної терапії», – повідомив Віктор Ляшко.

Він також поінформував, що  розпочинається співпраця з Академією медичних наук, з медичними університетами та іншими закладами охорони здоров’я.

«Зараз, коли зменшено кількість планових операцій і звільняються реанімаційні бригади, ми просимо їх надавати не лише методичну, а й практичну допомогу. Можливо, вахтовим методом, переїздами в певні області, які відчувають труднощі саме з наявністю медичних фахівців певного профілю», – повідомив головний санітарний лікар України.

За словами заступника Міністра, всім обласним штабам з ліквідаціі? наслідків медико-біологічноі? надзвичайноі? ситуаціі? в Украі?ні доручено створити при центральних районних лікарнях мобільні бригади. Бригади будуть виі?жджати на виклик сімейного лікаря, представників екстреноі? медичноі? допомоги та інших медичних працівників до пацієнтів з підозрою на COVID-19 для забору зразків на проведення досліджень у лабораторіі?.

Віктор Ляшко закликав  не зволікати зі зверненням до медиків, коли у хворого є симптоми, характерні саме для COVID-19.

«Якщо є висока температура, сухий кашель та утруднене дихання – ми рекомендуємо не затягувати, звертатися до лікарів», – зазначив заступник Міністра охорони здоров’я. Водночас він наголосив на важливості укладання декларацій з сімейним лікарем.

Довідково. В Украі?ні зафіксовано 311 випадків коронавірусноі? хвороби COVID-19.

За даними ЦГЗ, станом на 10:00 28 березня в Украі?ні 311 лабораторно підтверджених випадків  COVID-19, з них 8 летальних, 5 пацієнтів одужало (4 дорослих, 1 дитина). За добу було зафіксовано 93 нових випадки.

Наразі коронавірусна хвороба виявлена: Вінницька область — 16 випадків; Волинська область — 2 випадки; Дніпропетровська область — 7 випадків; Донецька область — 2 випадки; Житомирська область — 4 (1 летальний) випадки; Закарпатська область — 1 випадок; Запорізька область —  10 випадків; Івано-Франківська область — 28 (3 летальних) випадків; м. Киі?в — 74 випадки; Киі?вська область — 41 випадок; Львівська область — 5 випадків;  Луганська область — 2 випадки; Миколаі?вська область — 1 випадок; Одеська область — 6 випадків; Полтавська область — 1 випадок; Рівненська область — 9 випадків (1 летальний); Сумська область — 5 випадків (1 летальний); Тернопільська область — 43 випадки (1 летальний);  Харківська область — 1 випадок; Херсонська область — 1 випадок; Хмельницька область — 1 випадок; Чернівецька область — 47 (1 летальний) випадків; Черкаська область — 3 випадки; Чернігівська область — 1 випадок.

Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я Украі?ни, а також обласними лабораторіями.