Рекомендації для суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку

Дата: 06.04.2020 16:37

В частині забезпечення роботи відповідних закладів рекомендується з розрахунку один відвідувач на 10 кв. метрів площі торговельного залу за умови дотримання дистанції між ними не менше 1,5 метра із встановленням спеціальних позначок.

Інформуємо, що Верховною Радою України прийнято два Закони України (№ 530 та № 533 від 17.03.2020), які обмежують здійснення планових заходів нагляду (контролю). Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 530 від 17.03.2020 (далі – Закон № 530) установлено заборону на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Звертаємо увагу, що внесення змін до річних планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) не допускається, крім випадків зміни найменування суб’єкта господарювання та виправлення технічних помилок (частина перша статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (зі змінами) на усій території України установлено карантин з 12.03.2020 до 24.04.2020.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 533 від 17.03.2020 (далі – Закон № 533) встановлено, що до 31.05.2020 забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, крім державного нагляду (контролю):

за діяльністю суб’єктів господарювання, які відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику;

у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Не підпадають під заборону позапланові заходи державного нагляду (контролю) відповідно до підстав, визначених статтею 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Дмитро РОМАНОВИЧ