В Україні набули чинності нові посилені заходи карантину у зв’язку з коронавірусом - деякі з них стосуються перебування в громадських місцях

Дата: 08.04.2020 10:20

З понеділка, 6 квітня, в Україні набули чинності нові посилені заходи карантину у зв’язку з коронавірусом - деякі з них стосуються перебування в громадських місцях. Серед іншого Кабмін заборонив українцям перебувати в громадських місцях без маски або респіратора, а також зобов’язав дорослих супроводжувати в таких місцях дітей віком до 14 років.

Громадське місце - що це?

Юридичне визначення цього терміна є, наприклад, в законі, який забороняє палити в громадських місцях (Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення).

У ньому прописано, що громадське місце - це частина (або частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, за запрошенням чи за плату (відкрита постійно, періодично або час від часу), у тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони.

Аналогічне визначення міститься ще в кількох документах, зокрема в наказі Міноборони Про затвердження інструкції про організацію патрульно-постової служби Військовою службою правопорядку у Збройних силах України.

А простими словами? Які місця охоплює юридичне визначення терміну?

Все в тому ж законі про обмеження щодо паління наведені такі приклади громадських місць:

• під'їзди житлових будинків;

• підземні переходи;

• ліфти;

• таксофони;

• заклади охорони здоров’я;

• навчальні та освітньо-виховні заклади;

• дитячі майданчики;

• спортивні майданчики та приміщення закритих спортивних споруд;

• громадський транспорт (а також транспорт міжнародного сполучення);

• стадіони, приміщення відкритих та закритих спортивних споруд;

• заклади громадського харчування;

• приміщення закладів культури;

• приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;

• приміщення підприємств, установ та організацій всіх форм власності.

Що ще важливо знати про громадські місця?

Цей термін є лише умовно конкретним, оскільки кожне місто, як правило, має власний перелік громадських місць. Його затверджує місцева влада, зазвичай включаючи туди:

• міські парки, сквери, площі;

• установи культури, освіти, охорони здоров’я,

• дитячі майданчики,

• зупинки громадського транспорту інші об'єкти.

Про це пише НВ.