Головне управління Національної поліції в Житомирській області застерігає: будьте уважними та обережними

Дата: 24.04.2020 15:12

Шановні громадяни! Будьте уважними та обережними.

Останнім часом все більше громадян потерпають від шахрайств.

Одним з видів ошуканств є купівля-продаж через сайти оголошень.

Якщо ви вирішили скористатись їх можливостями, дослухайтесь до наших порад:

• не давайте в оголошенні номер мобільного, пов’язаний з вашим банківським рахунком. Для таких цілей використовуйте окремі номери телефонів;
  • не поспішайте приймати пропозицію придбати товар, якщо ціна удвічі нижче ринкової, ймовірніше за все, це пастка;
  • намагайтесь використовувати систему після оплати товару по фактичному його прибуттю;
  • нікому, тим більше у телефонній розмові,  не повідомляйте номери власних банківських рахунків та іншу конфіденційну інформацію.

Одним з видів ошуканств є телефонні сповіщення про біду та вимагання грошей.

Щоб не стати жертвами шахраїв та не втратити власних заощаджень, дослухайтесь до наших порад:

• не вірте незнайомцям, які по телефону розповідають, що ваш син або онук вчинив ДТП або за інших обставин потрапив у поліцію і для вирішення проблеми треба гроші;
  • якщо вам телефонують з такою пропозицією, перервіть розмову і зв’яжіться з тим, про кого йшлося, або з кимось з його найближчого оточення (дружина, друг, сусід, колега тощо);
  • ні за яких обставин не перераховуйте і не передавайте гроші нібито для вирішення питання – це банальна схема шахрайства, яку найчастіше вчиняють з місць позбавлення волі;
  • за можливості негайно повідомте про такий дзвінок до поліції за номером «102».

Одним з видів ошуканств є використання особистих відомостей для заволодіння коштами через банківські операції.

Щоб не стати жертвами віртуальних шахраїв та не втратити власних заощаджень, дослухайтесь до наших порад:

• жоден банк не проводить операцій з клієнтами по телефону, тим більше, якщо це стосується змін по рахункам чи їх налаштуванням;
  • ніколи у телефонній розмові не розголошуйте коди доступу до власних рахунків, а також коди, які приходять СМС-сповіщенням;
  • уважно ставтесь до збереження особистих документів, зокрема посвідчення особи;
  • усі фінансові документи підписуйте лише після консультації з фахівцями, яким довіряєте або які мають надійну репутацію та значний досвід у цій сфері;
  • не зберігайте банківські картки разом з кодами доступу до них;
  • не вірте у телефонні виграші автомобілів, грошей, інших  цінних призів – це лише привід змусити вас перерахувати кошти у вигляді нібито податку, застави тощо.

Правоохоронці зазначають, що значно підвищився ризик для громадян стати жертвою „кишенькових” злодіїв, грабіжників, шахраїв та інших любителів легкої наживи.

Щоб не стати жертвами зловмисників, правоохоронці радять дотримуватись елементарних правил безпеки:

1.  Бажано не демонструвати вміст вашого гаманця, а також місце, де Ви його тримаєте, адже злодію достатньо декількох секунд, щоб оцінити здобич та взяти собі на замітку.

2. Не кладіть гроші ні в сумку, ні в поліетиленовий пакет, ні в баретку, тим паче у зовнішні кишені одягу. Пам’ятайте, що правий бік для злодія більш зручніший та звичний, ніж лівий.

3. Чоловікам краще носити гроші у внутрішній кишені піджака або у кишені, що застібається.

4. Будьте уважними та не втрачайте пильності серед натовпу людей: жіночі сумочки тримайте перед собою або під рукою, прикриваючи рукою замок.

5. Повертаючись додому із значною сумою грошей, повідомте про це своїх рідних і попросіть їх, щоб вони Вас зустріли.

Працівники поліції вживають всіх заходів, щоб попередити можливі злочини та розкрити вже скоєнні. Але без Вашої допомоги, яка полягає у дотриманні елементарних правил безпеки, робота правоохоронців значно ускладнюється.

Пам’ятайте, що своєчасне надання інформації допоможе  працівникам поліції оперативно відреагувати на Ваше звернення.

ПАМ'ЯТКА

Як не стати об'єктом злочинних зазіхань

• Сідаючи в таксі чи випадковий автомобіль зверніть увагу на його номерний знак. Не показуйте водію, що у вас в гаманці значна сума грошей.
  • Не давайте хуліганам спровокувати себе. Уникайте зневажливих висловлювань на їх адресу. Залишайтеся спокійним, об'єктивним та виваженим.
  • Для самооборони користуйтеся засобами, що містять речовини, які подразнюють очі та дихальні шляхи, але пам'ятайте, що застосовувати їх треба з урахуванням вітру і лише у великих приміщеннях.

Навчіть дітей безпеки

• Не забувайте, відправляючи дітей на вулицю чи залишаючи їх самих у дома, нагадати їм про елементарні заходи безпеки, щоб уберегтися від злочину і самим не вчинити чогось протиправного.
  • Не давайте дітям великі суми грошей, золоті речі.
  • Завжди цікавтеся, з ким дружить ваша дитина, де проводить вільний час, особливо вечорами.

Дітям слід:

• завжди говорити, куди вони йдуть.
  • вчасно приходити додому (у визначений батьками час) і ніколи не затримуватися на вулиці самим.
  • уміти за зовнішністю відрізнити тих людей, у яких можуть бути злі наміри, нікуди, не йти з незнайомцями без дозволу батьків.
  • не сідати в чужу машину, навіть для того, щоб указати дорогу. Не приймати дарунків без дозволу батьків.
  • голосно кричати і, якщо є можливість, утікати, коли хтось має намір застосовувати силу.                                                                     -
  • розповідати батькам навіть про те, у чому соромно зізнатися.

Телефон  „102”  працює цілодобово.

ГУНП в Житомирській області