Особливості освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти на період обмежувальних заходів у зв’язку з пандемією COVID–19

Дата: 28.08.2020 09:38

До Коростенської районної державної адміністрації надходить велика кількість запитань щодо особливостей організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти Коростенського району на період обмежувальних заходів у зв’язку з пандемією COVID–19. Роз`яснення надають спеціалісти сектору освіти Коростенської РДА.

Зустріч дітей зранку буде здійснюватись відповідальною особою (медичною сестрою або вчителем) на вулиці.

Відповідальна особа буде проводити візуальний огляд дитини на наявність симптомів інфекційного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей), запитує про самопочуття у дитини та/або у дорослого, який її супроводжує.

Якщо у дитини будуть наявні симптоми респіраторного захворювання вона до занять допускатися не буде.

Якщо дитина прийшла у супроводі дорослого, вона буде відправлятися додому з рекомендацією звернутись до сімейного лікаря.

Якщо дитина прийшла сама, то медична сестра проведе її до кімнати ізоляції. По телефону будуть викликані батьки дитини та за необхідності - швидка медична допомога.

Дані дитини, в якої виявлені респіраторні симптоми записуються та передаються медичній сестрі закладу для введення обліку таких дітей.

Після того, як дитина з респіраторними симптомами була відсторонена від навчального процесу, до закладу освіти вона може повернутись лише після одужання та отримання довідки від сімейного лікаря про те, що вона здорова та може бути допущена до відвідування навчального за-кладу.

Увесь персонал закладу освіти буде проходить термометрію перед початком робочого дня.

Відповідальна особа (медична сестра або інша уповноважена особа) оглядають персонал закладу перед початком роботи на наявність симптомів гострого респіраторного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей).

У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла або з вищевказаними симптомами, такий співробітник не буде допускатися до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря.

При появі підвищеної температури тіла (вище 37,1ºС) або респіраторних симптомів вдома працівник закладу має повідомити свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.

Основним заходом гігієни рук в умовах закладу освіти є миття рук з милом.

Використання антисептику доцільне лише в тому випадку, коли немає доступу до води та мила.

Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або в якості заміни миття рук недоцільне та неефективне.

Миття рук з милом необхідне у таких випадках:

• перед початком робочої зміни та після прогулянки
  • перед прийомом, приготуванням та роздачою їжі
  • після відвідування туалету
  • коли руки явно забруднені.

Тертя рук з милом повинно тривати не менше 30-40 секунд.

Кожен рукомийник для миття рук буде обладнаний рідким милом в дозаторі та одноразовими рушниками.

Кількість антисептику на одну обробку має бути не менше 3 мл.

Обробку рук антисептиком потрібно проводити методом втирання протягом 30 секунд.

Перед нанесенням антисептику руки мають бути повністю сухі. Нанесення антисептику на вологі руки подразнює шкіру та знижує ефективність дії антисептичного засобу.

Медичні рукавички потрібно використовувати лише у медичних пунктах та за показаннями. Використання медичних рукавичок іншим персоналом поза медичними закладами є неефективним та створює ризики розповсюдження збудників інфекційних захворювань.

Найкращим методом дотримання безпеки повітря закритих приміщень є провітрювання приміщень.

В кожному закладі освіти буде розроблено погодинний графік провітрювання приміщень.

У період підвищеної захворюваності на гострі респіраторні інфекції особливу увагу буде приділено обробці висококонтактних поверхонь.

Для дезінфекції поверхонь перевага буде надаватись протиранню поверхонь серветкою, змоченою в дезінфекційному розчині.

Миття іграшок буде проводитися в мильному розчині щоденно після завершення роботи. Усі іграшки, які знаходяться в закладі, мають бути виготовлені з матеріалів, що можуть митися.

Миття підлоги в загальних приміщеннях буде здійснюватись з використанням миючих розчинів.

В туалетах для миття підлоги будуть використовуватись дезінфекційні засоби.

Прибирання приміщень буде проводитись тільки в побутових захисних рукавичках.

Після завершення прибирання весь інвентар буде дезінфікуватись.

У закладі освіти буде призначена відповідальна особа для приготування дезінфекційних розчинів.

Буде переглянута організація робочих місць учнів з забезпеченням фізичної дистанції між ними не менше 1 метра.

Надаватиметься перевага заняттям на свіжому повітрі.

Буде проводитись навчання дітей гігієні рук, етикету кашлю.

Буде відтермінувано масові заходи, збори в закритих приміщеннях. За необхідності, можлива організація заходів на вулиці, з дотриманням фізичної дистанції.

Бесіди з батьками, опікунами рекомендовано здійснювати по телефону або у месенджерах.

Буде проведено розрахунок максимальної кількості учнів, що можуть одночасно отримувати та приймати їжу в їдальні, не порушуючи фізичної дистанції 1 метр.

На основі розрахунків та за потреби буде переглянуто розклад уроків з метою оптимізації кількості змін для харчування, зменшення періоду зберігання готової їжі та зниження ризиків при її зберіганні і приготуванні.

Нагадаємо, що Уряд подовжив адаптивний карантин до 31 жовтня.