Децентралізація: Індикатори успішності громад. Посібник

Дата: 02.11.2020 16:39

Український інститут майбутнього разом з експертами розробили Індикатори успішності та їх інструменти в системі управління місцевими громадами.

У документі запропоновані базові індикатори оцінки ефективного функціонування органів місцевого самоврядування, сформовані критерії та закономірності в їх роботі, а також розкриті алгоритми дій з досягнення ефективних показників відповідно до виробленої методики.

Саму систему управління та функціонування органів місцевого самоврядування з виявленням у них успішних індикаторів автори умовно поділили на три блоки:

• фінансово-економічний;
  • соціальний;
  • інфраструктурний.

У кожному з цих напрямків є підпункти, які стосуватимуться лише міських або, навпаки, лише сільських, селищних громад, проте в цілому кожен представник ОМС зможе приміряти критерії ефективності на показники своєї громади. На думку авторів документу, він стане для голів та депутатів громад певним практичним посібником, користування яким підвищить рівень управлінського потенціалу громади та покращить якість надання послуг.

Більше про оцінку ефективності місцевого самоврядування читайте ТУТ.