20 лютого – День Героїв Небесної Сотні

Дата: 20.02.2021 08:00

Цей день назавжди увійшов в історію України як символ жертовності, патріотизму та героїзму.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих.

З 18 по 20 лютого 2014 року на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Саме 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні.

105 Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні. Серед загиблих і Сергій Кемський, родина якого на той час проживала в м. Коростень.

Ми висловлюємо глибокі співчуття родинам загиблих Героїв та закликаємо весь український народ до єдності у цей важкий, сповнений випробувань час для нашої держави.

Герої Небесної Сотні стали для всієї України не лише символом жертовності, героїзму та патріотизму, але і джерелом натхнення для наших мужніх воїнів, які гідно продовжують справу Героїв Небесної Сотні, захищаючи наше з вами право на вільне життя.

Герої не вмирають! Вони назавжди залишаються з нами.

Слава Україні!

Героям слава!

З почуттям глибокої поваги,

голова Коростенської районної державної адміністрації Юрій Тарасюк,

голова Коростенської районної ради Юлія Гаєвська.