Музей партизанської слави в Словечному

Дата: 18.04.2021 11:43

1961 року на пагорбі над річкою Словечанкою за ініціативи тодішнього першого секретаря Словечанського райкому І.С.Пиньковського розпочалось будівництво величного будинку з гордою назвою Музей партизанської Слави Полісся.

Музей відкрив двері для відвідувачів 4 листопада 1962 року  Ідея створення музею була висунута ще в 1957 році, коли уславлені партизани відвідали місця боїв та базувань своїх загонів. Та хоч ще Словечне лежало в руїнах, саме  тут мав постати музей.

Першою завідувачкою музею була колишня партизанка-зв’язкова з’єднання ім..Щорса Г.О.Виговська. У різні роки музеєм завідували: Ф.Й.Гойчук, Г.Д.Нагорська, В.І.Горбенко, О.М.Закусило, Н.І.Ковальчук, О.І. Дідух.

До 1971 року музей працював на громадських засадах, а після проведеної реекспозиції став відділом Житомирського краєзнавчого музею. Особливо цікавить відвідувачів музею діорама « База партизанського з’єднання ім.Щорса С.Ф.Малікова» роботи художника Л. Жабинського, де передано атмосферу справжнього лісу. 1995 року біля музею споруджено меморіальний комплекс спаленим селам. З 2004 року музей очолює В.О.Хилевич.

У вересні 2012 року музей відсвяткував 50-ти річчя своєї діяльності. Музей протягом часу існування відвідували делегації з багатьох країн світу.

Олексій Горбачевський

Краєзнавець. Голова ГО «Товариство дослідників Словечанщини»